Podkrovní bytŽivot v podkroví je pro většinu lidí příslibem neutuchající romantiky a velké dávce útulnosti. Jeho vhodné zařízení je ale pro mnohé z nich skutečně tvrdým oříškem, byť mají na první pohled dojem, že to není až tak složité. Přeci jen v podkrovním bytě ihned máte představu o tom, kolik místa tu je a s jak velkým prostorem tedy můžete pracovat. A právě tento moment bývá kamenem úrazu. Plánujete-li zařizování podkroví, dobře si rozmyslete každý krok, neboť zde stačí i jedna malá chybička, která se následně projeví. Počítejte každý centimetr a volte správné zařízení, jedině tak nešlápnete vedle. Chcete-li, aby se vám do podkroví vešlo vše potřebné, ale zároveň jste nevytvořili nevzhledné skladiště, přečtěte si dnešní článek.

Malujeme!

Nevýhodou podkrovního bytu může  být fakt, že mnohdy působí tak trochu stísněně. Spousta lidí navíc výběrem nevhodným barev celý prostor ještě více opticky zmenší, což je zásadní chyba. Chcete-li se tomu vyhnout, doporučujeme vám zkosené stěny – jinak řečeno šikminy – vymalovat co nejsvětlejšími barvami. Ptáte se, zda je možné zkombinovat světlou šikminu s tmavší výmalbou okolních stěn? Ano, možné to je a díky tomu nepřijdete o volbu sytějších odstínů. Proto toho, kdo nerad riskuje nebo jednoduše nechce nic zkazit, máme jednu užitečnou radu na závěr: Pro celý prostor zvolte jednotný tón výmalby ale pozor – ve světlejších odstínech.

Vybíráme barvy nábytku!

Vybírat nový nábytek je vždy radostnou činností, na kterou se většina lidí těší. Není se čemu divit, vždyť právě nábytek tvoří celkovou atmosféru interiéru! Kdo ale žije v podkrovním bytě, měl by si dát při svém hledání hodně záležet, neboť má tento úkol o něco složitější nežli majitelé dispozičně klasických bytů. Nábytek, který tvoří větší plochu, zásadně vybírejte ve světlých tónech. Pokud se nechcete vzdát tmavých barev, volte je spíše na drobné kousky, protože těmi nic nezkazíte.

Svítíme!

Podkrovní byty mají ještě jednu další nevýhodu – ve většině případů jsou až příliš tmavé. Nejideálnějším řešením jsou samozřejmě střešní okna. Pokud jimi vaše podkroví disponuje, považujte se za šťastlivce a pokud ne, máte dvě možnosti: buďto zainvestujete a necháte si je dodatečně nainstalovat, nebo se poohlédnete po vhodném osvětlení. Chápeme, že ne každý má tolik financí, aby si mohl dovolit střešní okna, proto není žádným překvapením, že většina z vás raději zvolí druhou – mnohem levnější – variantu.