Sůl je nad zlatoříkává se v pohádkách. Věřte nebo ne, ale něco pravdy na tom bude, neboť právě tohle dochucovadlo hravě zastoupí celou řadu přípravků, které běžně používáte. Setkáte se s ní v mnoha podobách, k dostání je jak v podobě jemného prášku, tak i hrubších krystalcích či slisovaných blocích. Při vaření jí používáte prakticky denně, co se domácnosti týče, její použití již není tak běžné. Věříme, že se tento stav po dnešním článku změní.

salt_0310

  • 1. Čištění žehličky

    Můžete se sebevíce snažit, ale i přes sebeopatrnější zacházení se vám čas od času stane, že se vám na žehličku něco připeče. I když jsou v dnešní moderní době speciálně upravené tak, aby k podobným situacím nedocházelo, stát se to může komukoli. V takové chvíli rovnou zapomeňte na nešetrné seškrabávání, se kterým byste jen poškodili povrch žehličky, vypněte napařování, na papír nasypte sůl a několikrát přes ní žehličkou přejeďte. Úspěch zaručen!

  • 2. Sůl – bojovnice proti skvrnám

    Se skvrnami se to má v domácnosti obdobně. Můžete se snažit jak chcete, ale i přesto tu a tam něco vylijete na zem. Jde-li jako na potvoru o červené víno, máte hned hlavu v dlaních a myslíte na nejhorší – zbytečně. Povolejte si na pomoc sůl a sledujte, jak skvrna mizí jako mávnutím kouzelného proutku. Jednoduše špinavé místo posolte a přelijte jej vlažnou vodou – trochu, nemusíte si vytopit byt – nechte působit a vyperte na běžný program.

  • 3. Zapáchající odpad

    Nevábně vonící odpad potká každou domácnost, vy ale budete o krok napřed a již vás tento problém nezaskočí. Ještě než se uchýlíte k agresivní chemii, vsaďte svou červenou kartu na obyčejnou sůl, která se schovává u vás v kuchyni. Připravte si: půl šálku soli, litr horké vody a tento roztok nalijte přímo do odpadu. Nechte chvilku působit a propláchněte horkou vodou.