Pokoj pro puberťákaDospívání je těžké, ale musí si tím projít každý. Možná i vy máte doma dospívajícího človíčka, kterého neustále provází změny v chování, náladách i postojích. Zkuste mu tento problematický věk – na který musíte brát zřetel – usnadnit pomocí přizpůsobení jejich pokoje. Nejedná se sice o lehký úkol a bude vás to stát dost sil, ale budete-li se řídit našimi tipy, určitě to hravě zvládnete! Zavděčit se puberťákovi rozhodně není lehké. Spousta věcí je pro ně nadbytečných a zbytečných, protože právě v tomto věku dospívající hledají nejen sami sebe, ale stejně tak i vhodné doplňky, kterými se rádi obklopují. Proto je třeba ponechat jim dostatečný prostor.

Čemu se puberťáci věnují?

Mladý člověk se nejčastěji věnuje zábavě, studiu a práci. Tyto tři základní aktivity jsou pro vás klíčové a vy se z nich snažte vycházet. Zařízení pokoje vašeho adolescenta by tomu mělo odpovídat. Berte to jako vodítko, které vám napoví, co vybrat nejen pro zařízení, ale i výzdobu.

Noční stolek nesmí chybět!

Postel je sice základ pokoje, ale bez nočního stolku se neobejde. Co se samotné postele týče, je samozřejmé, žePokoj pro puberťáka ji mladí lidé využívají nejen ke spánku, ale i k dennímu lenošení, kdy poslouchají hudbu, koukají na televizi či leží u notebooku a surfují po internetu. Řada z nich dokonce vyžaduje i přítomnost nočního stolku. Proč? Inu nejen z hlediska módních trendů, ale i z hlediska praktičnosti shledává spousta dospívajících noční stolky za velice užitečné. Jedná se o prvek, který vkusně a prakticky dotváří celý interiér. Inu, proč ne!

Přehledná skříň

Na oblečení by se u pubertálních človíčků rozhodně nemělo zapomínat. Mladý člověk si na své oděvy potrpí a co je ještě důležitější – potřebuje k nim snadný přístup. Co je ale o něco horší, je pořádek, který – buďme upřímní – ve většině skříních patřící adolescentům určitě neshledáte. Zajímá vás, jak dosáhnout alespoň trochu přijatelného stavu? K pořádku by vám mohly pomoci poličky a nejrůznější úschovny, kterých ale musí být opravdu dostatek. A týká se to nejen šatních skříní, ale celkových úložných prostorů!

Budiž světlo!

Pokoj pro puberťákaJaká je nejideálnější podlahová krytina do pubertálních pokojů? Jedině koberec! Vzhledem k tomu, že se většina aktivit, které pubertální děti provádí, odehrává na zemi – ať už v rámci práce či odpočinku – musíte jim zařídit teplo, aby se nepovalovali na studené zemi. Díky tomu skloubíte praktičnost s pohodlím a předejdete jejich nachlazení. A co se světel týče? Samozřejmostí by měla být variabilní lampička na psacím stole, další světlo umístěte na nepostradatelný noční stolek, doplňte jej o hlavní světlo a přidejte jedno atraktivní osvětlení, díky kterému adolescent nabude dojmu, že je jeho pokoj zařízen stylově. Rozhodně neuděláte chybu.