Chyby při zařizování interiéruZařizování domácnosti může být složitější, než si možná myslíte. Každý z vás přistupuje k tomuto úkolu po svém, přeci jen co se vkusu týče, názory se rozchází a každý se chce ve svém domově obklopit jen tím, co se mu líbí. Proti gustu žádný dišputát, říká se. Jenže i na první pohled obyčejném zařizování se toho dá hodně zkazit a věřte nebo ne, ale existují chyby, kterých se dopouští drtivá většina z vás. Mnohá bydlení nemají jednotící prvek. Pořídit si domů jednotlivé kousky je sice hračka, ovšem spojit je v jeden harmonický celek už je obtížnější. Znáte nejčastější chybí při zařizování interiéru, kterých se možná dopouštíte i vy?

Méně je někdy více

Nejčastější chybou je mánie z nedostatku úložného prostoru.To vede k jedné velice jednoduché věci – zbytečně zahltíte svůj domov nábytkem a ze svých interiérů uděláte skladiště.

Barvy

Barvy jsou fajn, jsou krásné a díky nim lze velice rychle proměnit vzhled interiéru. Jenže když se neumí kombinovat, nebo se naopak zkombinují až příliš, vůbec to nepůsobí pěkně, ba naopak – je to spíše jako pěst na oko. Barevný mobiliář máte možná doma i vy. A co to je? Jinak barevná zeď, jinak barevná sedací souprava, jinak barevný kusový koberec. Už chápete?

Stěny jako vejce vejci

Dříve byla hitem meruňková barva, kterou si spousta lidí vymalovala doslova všechny stěny. Dnes ji sice nahradila barva jiná – kávová – ale princip stěn jako přes kopírák zůstal stejný. Problém je v tom, že většina lidí zkrátka neumí pracovat s barvami. Zkuste se odvázat, být něčím jiní, popustit uzdu své fantazii a barev se prostě nebát!

Serepetičky všude, kam se podíváš

Není to záliba jen babiček, se shromažďováním nejrůznějších zbytečností má problém vícero lidí bez ohledu na pohlaví či věk. Nezáleží na tom, zda jsou to suvenýry z vašich dovolených, drobnější dárky od rodiny či kolegů z práce, výrobky vašich dětí…vy si je zkrátka musíte vystavit a to úplně všude. Jenže ze všech těchto věcí se stávají lapače na prach.