ID-100222415Určitě jste již slyšeli o Feng-šuej, filozofii z Dálného východu, na jejímž základě musíte přestavět celý pokoj či celý byt, abyste se mohli cítit dobře. Vždyť to znáte sami, někde v bytě je vám dobře a jinde na vás padá únava či deprese. Nechte se i vy inspirovat.

Feng-šuej říká, že náš domov je naší druhou kůži, která o nás všelicos vypovídá a abychom se ve svém domově cítili dobře, je potřeba uspořádat prostředí tak, abyste z něho mohli čerpat energii.

Květiny a Feng-šuej

Feng-šuej pracuje i s pokojovými rostlinami a říká, ž každá zdravá rostlina symbolizuje životaschopnost přírody. Vypadá-li rostlina dobře a dobře se o ni staráte, vyzařuje z místa, kde stojí pozitivní energie. Jestliže naopak květina uvadá, přestože se o ni staráte, vyzařuje z místa negativní energie.

Energetická mapa pa-kua

S Feng-šuej souvisí i tzv. energetická mapa, která rozděluje půdorys vašeho bytu do devítí sektorů. Každý sektor odráží určitou oblast vašeho života. Oblast života tak můžeme ovlivnit pořádkem a dobře zvolenými květinami v tomto sektoru. Jestliže se tedy květině v některém ze sektorů nedaří, značí to problémy v dané oblasti života.

Vhodné květiny

Nejlépe se hodí květiny v květináčích. Příliš se nedoporučují sušené květiny, kaktusy či ostrými tenkými listy.

Jestliže nevěříte, vyzkoušejte si doma uklidit. Cítíte se v uklizeném bytu lépe? Tak jste zažili účinek Feng-šuej.

Zdroj obrázků: www.freedigitalphotos.net