ID-100246165Starožitnosti, stylové dekorační prvky, které se hodí do každého interiéru, ať už staromódního či moderního. Starožitnostmi prodchnutý vintage styl přináší retro design 50. a 60. let minulého století. Pojďme se podívat jak na něj.

Vintage styl se v posledním roce objevuje ve všech módních a desigových oblastech, počínaje oblečením, pokračujíc módními doplňky a konče bytovým designem. Moderní vintage styl kombinuje svět starožitností a moderních interiérů. Tato výjimečná kombinace přináší pocit hřejivosti, útulnosti a zabydleného domova.

Projděte si bazary a babiččinu půdu

Stačí se podívat na půdě u babičky, u rodičů nebo u známých, popřípadě si obejít pár bazarů a obchodů se starožitnostmi. Určitě najdete nějakou starou komodu, stůl, oprýskané židle či skleněný lustr a staré porcelánové nádobí.

Základem je jednoduchost

Nezapomeňte však na jednoduchost. Prostor nemůže starožitnostmi přeplácat, ale musíte se řídit jednoduchostí a svým smyslem pro detail.

Staré je dobré

Pozornost věnujte starým kouskům, jako jsou taburety, truhlice či komody. Dále použijte záclonky, kostkované závěsy, květované čalounění a čisté bílé polštářky s krajkovým lemováním.