Knihovna

Knihovna

Bydlíte v malém bytě? Dříve jste tam soukromí mívali, protože jste bydleli pouze v páru, ale nyní byste si na chvíli odpočinuli od dětí, ale nemůžete? Malý prostor přece nemusí být zabijákem soukromí. Uspořádejte si byt, tak abyste měli místečko pro sebe a pro hry vašich dětí. Dopřejte si velký prostor plný vlastních místeček v malém bytě.

Jak z malého bytu vykouzlit království?

Máte malý byt a dítě? Zdá se vám, že se nemůžete nikam schovat? Tak čtěte dál, známe pár triků, jak opticky zvětšit a přerozdělit prostor, kde si pak budete moci dopřát chvilku klidu sami pro sebe.

Sama bydlím v malém bytě, a tak s optickým zvětšováním prostoru a vypořádáváním se s malou troškou místa, mám sama dostatek zkušeností. Nikdy jsem do malého prostoru nechtěla, nedokázala jsem si představit, jak bych se do takového bytečku naskládala. Musím vám říci, že nakonec jsem z malého prostoru získala dostatek místa a útulný byteček.

Nábytek místo příčky

S ohledem na to, že pracuji z domu, takže můj byt slouží nejen jako soukromá svatyně, ale i jako moje vlastní kancelář. Nedokázala jsem si představit, že bych celé dny trávila na posteli, nebo těsně vedle postele.

Nakonec se mi podařilo místnost rozdělit v poměru soukromí – kancelář. Jak? V jedné části pokoje je umístěna postel a naproti ní skříň, v druhé části je knihovna, gauč, pracovní stůl a kancelářské vybavení. Tyto dvě části jsem oddělila posuvným stojanem na obleky a šaty. Stojan je umístěn mezi gaučem a postelí, když sedím na gauči, tak stojan zakrývá celou postel a vidím jen společensky zařízenou místnost. Prostor můžete rozdělit i knihovnou či regálem.

Světlá barva pro optické zvětšení

Abych opticky zvětšila místnost použila jsem kombinaci světlých barev. Pokoj mám vymalovaný bíle, jen jedna stěna je středně šedá. Zdá se to zvláštní, ale šedá barva vypadá skvěle a designově. Nábytek je laděn do bílo – černé. Pro optické zvětšení prostoru můžete využít i další světlé odstíny barev.

Zrcadlo a lesklé plochy

Další vychytávkou pro optické zvětšení jsou lesklé plochy a zrcadla, které odráží světlo a prostor vypadá větší.