Chystáte se právě na vybavení nové koupelny? Ať už se jedná o zcela novou koupelnu nebo rekonstrukci, určitě budete chtít, aby vybavení odpovídalo současným standardům. Do bydlení se promítá celá řada trendů, které nejsou jen módní, ale zároveň umí být velmi praktické. Pojďme se podívat na prvky koupelny, které byste v dnešní době rozhodně neměli opomenout.

bydlimespokojene.cz_heavenshop_uvodni

Kvalitní sprcha je samozřejmost

A pojďme k tomu prvnímu, co je součástí každé koupelny. I když máte v koupelně vanu, určitě je vhodné myslet také na sprchový kout, který slouží k běžnému rychlému sprchování. Mít v koupelně pouze vanu není nejvhodnější, protože na sprchování není zkrátka ideální. Velmi moderní jsou v dnešní době sprchové kouty typu WALK-IN. Ve sprše je potom potřeba myslet na sprchové sety, které se dnes běžně instalují a zahrnují jak samotnou baterii, tak sprchový sloup. Na sprchovém sloupu potom typicky bývá:

  • Samostatná sprcha
  • Horní hlavice

Zatímco samostatnou sprchu používáme pro běžné sprchování, horní hlavice, někdy označována také jako horní dešťová hlavice, nám umožní sprchovat se pod proudem vody bez nutnosti držet sprchu. Je to velmi komfortní a určitě byste to měli v moderním sprchovém koutu vyžadovat.

V rámci celkového designu koupelny je vhodné, pokud baterie sprchového setu je dobře sladěná s dalšími vodovodními bateriemi v koupelně, jako je například umyvadlová baterie. Je tedy dobré vybírat produkty ze stejné modelové řady. Pomůže to ucelenému vzhledu koupelny.

bydlimespokojene.cz_heavenshop_01

Co dalšího by neměla moderní koupelna postrádat?

Moderním řešením poslední doby se stala umyvadla na desku, která vypadají velmi stylově. Zajímavé designy pořídíte výhodně zde. Nevyhýbejte se ani toaletě v koupelně, která může být velmi praktická. I když se toto řešení občas střetává s nelibostí, je to spíše z nepochopení účelu takové toalety. Toaleta v rámci koupelny totiž rozhodně nemusí být samozřejmě jediná v celém domě a je velmi vhodné ji doplnit právě také o toaletu samostatnou.