Ačkoli nám již kalendářně panuje jaro, teploty tomu mnohdy příliš neodpovídají. Kdekdo by si myslel, že topná sezóna již bude zdárně u konce, ale většina z vás je ještě nucena denně topit a prohřívat tak své domovy. Dochází vám topivo či již nechcete vyhazovat peníze oknem za topení, které sice potřebujete, ale zároveň ruinuje váš finanční rozpočet? Pak pro vás máme šikovné tipy na podlahy, které vás zahřejí i bez nutnosti topit! Ne nadarmo se říká, že je důležité mít nohy v teple, tak se tímto pořekadlem zkuste řídit a nechte se naším článkem inspirovat. Věřte, že rozhodně nepůjde jen o klasické dřevo!

Výměna podlahy

Dřevo je klasika, na kterou se můžete spolehnout

Dřevo je samo o sobě považováno za hřejivý materiál, není se proto čemu divit, že i dřevěná podlaha získala podobné přízvisko. Jak je známo, dřevo není zrovna imunní vůči vlhkosti a kolísajícím teplotám, proto mnoho lidí raději sáhne po variantě masivních vícevrstvých palubek, které se skládají ze dvou či tří dílů. Nejteplejším dojmem působí dřevěná podlaha doplněná o olejovanou povrchovou úpravu, která ještě více umocní přirozenou strukturu tohoto materiálu.

Na korek by se nemělo zapomínat

Komu bude záležet především na teplých pocitech, neměl by se bránit podlaze k korku, která je až zbytečně často opomíjená. Vyrábí se z kůry korkového dubu a na dotek je příjemně teplá, měkká a na došlap pružná, což jistě oceníte a přičtete jí k dobru. Korek nejenže dobře izoluje z hlediska tepla, ale i hluku. Vybírat můžete mezi dvěma typy: klasickými dlaždicemi či plovoucí podlahou. 

Nedocenitelné linoleum

Co se týče hřejivých materiálů, je třeba zmínit i linoleum, které se řadí mezi přírodní zdroje tepla. Ani marmoleum není chybou volbou, neboť se vyrábí v mnoha barevných provedeních, mezi kterými je radost vybírat a najít takovou barvu, vzor či odstín, který do vaší domácnosti dokonale zapadne. Měli byste vědět, že i vhodnou volbou barev docílíte pocitu tepla.