105_2_JK10-640x852Toužíte po spokojeném životě v krásném bytečku? Nikdo vám nikdy nezprostředkuje spojený život, kterého byste mohli dosáhnout bez vašeho přičinění. Přesto existuje pár rad, které vám můžeme dát a které vedou ke spokojenosti. Většinu našeho soukromého života trávíme v našem bytě, a proto je důležité cítit se spokojeně doma. A spokojený domov dělají ve skrze maličkosti. Jaké maličkosti to jsou?

Víte, jak se cítit doma příjemně? Všichni vnímáme dům či byt, kde bydlíme, jako místo svého bydliště, ale již podstatně mně lidí vnímá svůj dům či byt jako svůj domov. Co vlastně znamená pojem domov? Místo, kde se cítíme dobře, kde máme zázemí, ve skrze místo, které nás odráží.

Dům se pro nás stane domovem tehdy, když odpovídá nám samotným. Domov by měl odrážet nás samé, což znamená, že domov je místo, kde se cítíme jako ukrytí v naší duši. Jak toho dosáhnout? Odpověď je jednoduchá. Nás samé většinou odráží maličkosti, například barvy výmalby, dekorace, obrazy a plakáty nebo květiny.

Barvy

Všichni už jsme určitě slyšeli o psychologii barev. Pravdou je, že psychologii barev, tedy působení barev na naši psychiku, bychom neměli podceňovat. Vymalujeme-li si byt žlutou, budeme se v něm cítit bezpečně a útulně. Naopak červená barva bývá barvou agresivní a modrá například melancholická až depresivní. Záleží však na kombinaci barev, což znamená, že i červená nebo šedá mohou působit pozitivně.

Obrazy, vázy a kytky, fotky

Maličkosti, drobnosti a jak se říká „serepetičky“ pak odráží nás samotné, naši povahu či charakter. Chcete-li se doma cítit příjemně a sami sebou, je potřeba, aby pro vás působil uvolněně, čehož dosáhnete drobnostmi. Nebojte se si doma pověsit výrazné obrazy či květináče a dekorativní prvky. Vdechněte bytu život skrze květiny a prvky sebe sama.