Zařizujeme rustikální kuchyňUž vás nebaví všudypřítomná moderna? Nesourodé barvy, tvary i materiály? Plast v kombinaci s kovem a sklem? Máte rádi tradiční vzhled i přírodní materiály? Pokud zařizujete kuchyni a odpověděli jste na výše uvedené otázky kladně, pak ji budete s největší pravděpodobností stylizovat do rustikální podoby. Jak si zařídit rustikální kuchyni a neudělat chybu? Máme pro vás tři praktické rady a tipy!

Sázejte na kvalitu přírodních materiálů

Dominantou rustikálních kuchyní jsou nepochybně přírodní materiály. Ty z módy jednoduše nevyjdou. Teplé barvy dřeva jsou pohlazením nejen pro oči, ale také na duši. Pokud vám to umožňuje vaše finanční situace, vyhněte se lepeným dřevotřískám a sázejte raději na kvalitní masiv od známého výrobce nebo prodejce. Dřevotříska totiž kuchyňský režim nemusí dlouho vydržet. Všudypřítomná vlhkost, stejně jako časté střídání teplot na jejím vzhledu zanechají poměrně brzy viditelné šrámy.

Dolaďte barvy i vzory

Dalším krokem je vzájemné sladění barev a vzorů. Sázejte raději na jednoduché motivy a střídmé aplikace. Preferujte přírodní barvy a zemité tóny. Nešetřete s doplňky a pořiďte si jich do kuchyně slušnou zásobu. Stylizujte kuchyni do provensálského, skandinávského nebo anglického stylu. Uvidíte, že příprava pokrmů i jejich následná konzumace bude v těchto místech opravdovým zážitkem, jež si budete chtít zas a znova připomínat.

Sázejte na vestavné spotřebiče

Klasické kuchyňské spotřebiče jsou nejčastěji vyráběny v bílé, šedé, stříbrné nebo černé barvě a k rustikálnímu nábytku se zpravidla příliš nehodí. Proto sázejte na jejich vestavnou variantu. Nejen, že vám takové spotřebiče ušetří mnoho místa, ale také je lze „zavřít“ do linky, takže nijak nenarušují rustikální ráz kuchyně. Cenově se nijak neliší od spotřebičů klasických, jejich výhody však klasiku značně převyšují.