Máte-li doma dlažbu, plovoucí podlahu nebo linoleum, pak se ani vám čas od času nevyhne povinnost v podobě vytírání. Tato domácí práce nepatří k nejoblíbenějším, bohužel čas od času je potřeba hrdě se chopit mopu a zbavit podlahu nečistot. Jestliže se stále ještě držíte klasiky a podlahu pořád vytíráte ručně, je náš dnešní článek určený právě pro vás. Prozradíme vám hned 3 dobré důvody, pro které se vyplatí pověsit klasické vytírání na hřebík a nechat tuto nezábavnou práci na robotovi. Ať už si to přiznáte nebo ne, automatizace a robotizace je součástí dnešní moderní doby. Pusťte tedy mop z ruky a vyrazte na nákup robota – hned vám řekneme proč!

cleaning-268126_1920

Důvod první: robot vytírá pouze s čistou vodou

Stačí s klasickým mopem vytřít jednu místnost v domácnosti a můžete jít vyměnit vodu v kýblu, protože ta rozhodně čistá nebude. Ačkoli si toho během vytírání možná všimnete a zhrozíte se nad tím, kolik špíny a nepořádku skrývala jediná místnost v domě, s největší pravděpodobností ji ale vyměnit nepůjdete. Přeci jen co chcete mít rychle za sebou, tak proč se zdržovat výměnou vody po každé místnosti. A právě v tomto ohledu má robot na vytírání navrch, neboť vytírá pouze s čistou vodou, kdežto ta špinavá se automaticky zachytí ve speciální nádobce.

Důvod druhý: robot pracuje svědomitě a nenechá se rozptylovat

Přiznejme si upřímně, kdo z nás se během jakékoli domácí práce dokáže plně soustředit jen na onu činnost a nenechá se tu a tam rozptýlit například vyzváněním mobilního telefonu, internetovou stránkou v prohlížeči v notebooku nebo zajímavým pořadem v televizi. V takovém případě často odkládáme mop a věnujeme se něčemu jinému, kdežto práce stojí a my se mnohdy ani nevrátíme na to samé místo a zanecháme za sebou špínu. Robotu se tohle nestane. Ten pracuje svědomitě, nenechá se rozptylovat a práci ukončí až tehdy, kdy je skutečně hotová.

Důvod třetí: robot šetří váš čas

Vytírání sice nepředstavuje úkol, který by vám zabral několik hodin vašeho času, ovšem během pěti minut to ve snaze být co možná nejpečlivější nezvládnete. I v tomto bodě je robot jasnou jedničkou, neboť šetří váš čas. Zatímco za vás bude robot vytírat, vy se můžete věnovat jiným činnostem – ať už to budou jiné domácí práce nebo čas strávený s rodinou. Tak či onak vám ušetří čas, který můžete využít daleko lépe, nežli běháním po domácnosti s mopem v ruce.

Obrázek: pixabay.com