V Plzni jako v krajském městě stojí velké množství rodinných a bytových domů, které využívají kotle na tuhá paliva, na plyn, krby, krbová kamna a další zařízení, u nichž je třeba vznikající spaliny vyvést komínem mimo interiéry do volného ovzduší. Nedílnou součástí péče o komíny je pravidelná revize a čištění. Jak funguje revize komínů v Plzni a jak poznat kvalitního kominíka, na jehož služby se budete moci spolehnout? Dozvíte se v tomto článku.

Zjistěte si, zda má kominík oprávnění ke své činnosti

t_2015-05-252014-12-10kominKominictví v Plzni nejsou zastoupena v příliš hojném počtu. Vzhledem k tomu, že má už několik let každý majitel domácnosti povinnost kontrolovat komínové cesty, má každý kominík v Plzni celkem hodně práce. Najdou se i různí podvodníci, kteří lákají na nízké ceny, avšak na tuto odbornou činnost nemají potřebné vzdělání.

Právě odborné vzdělání je prvním předpokladem k tomu, abyste poznali dobrého kominíka. Musí projít nejen školou s patřičným oborem, ale také mít certifikáty a osvědčení. Ty mu umožňují provádět revizní prohlídky, montáže komínů, čištění i další kominické činnosti.

Dobří kominicí se sdružují ve Společenství kominíků ČR

Každý kominík v Plzni i kdekoliv jinde v ČR by měl být členem Společenstva kominíků ČR. Toto sdružení garantuje, že všichni jeho členové mají potřebné vzdělání a oprávnění ke své činnosti.

V neposlední řadě si všímejte ochoty kominíka, který k vám domů přijde. Po každé kontrole či čištění komína by vám měl vystavit náležitě vyplněnou fakturu a potvrzení. To vám pak může posloužit třeba v případě, že v domě vznikne požár v důsledku nesprávné funkce komína. Pokud jste jej nechali odborně zkontrolovat, nemusíte se obávat žádné pokuty či neproplacení škody ze strany pojišťovny.

Pokud hledáte kvalitního kominíka v Karlovarském kraji, obraťte se na Kominictví Karlovy Vary. Jedná se o firmu pana Zdeňka Hacaperky, který působí rovněž v Plzni. S kominickou činností má více než 20 let zkušeností. Samozřejmostí je, že splňuje veškeré parametry, o kterých jsem se zmínil výše.