Dospěli jste k názoru, že si vaše stará kuchyňská linka po létech věrných služeb zaslouží odchod do „důchodu“, a proto přemýšlíte o pořízení nového kousku, jenž by s vámi trávil příštích pár desítek let? Pak věřte, že jste na správném místě! V dnešním článku vám poradíme zajímavé rady, kterých byste se při výběru měli řídit, nechcete-li udělat chybu a sáhnout vedle.

a0287c71

1. Volba výrobce na prvním místě

Volba výrobce je základ pro správný nákup. Ačkoli tomu spousta z vás nevěnuje tolik pozornosti, výrobce, od kterého se rozhodnete novou kuchyňskou linku pořídit, je klíčový, neboť od toho se odvíjí nejen samotná cena, ale i kvalita a pečlivost zpracování. Ideální výrobce je takový výrobce, který vám nabídne nejen kompletní servis – počínaje stavebními úpravami, pokračujíc přes vodoinstalaci a konce u zednických prací – ale i ochotnou radu, doporučení, inspiraci.

2. Klíčový materiál

Materiálů, ze kterých se kuchyňské linky vyrábí, je celá řada a čím více jich je, tím větší je výběr a tím složitější budete mít rozhodování. I v tomto případě ale platí nic nepodcenit a věnovat tomuto kroku dostatek pozornosti. Zpravidla se kuchyňské linky vyrábí z laminové dřevotřísky, ale setkat se můžete i s jinými materiály.

3. Pozor na správný dřez a vhodnou baterii

Možná vám tyto dvě maličkosti nepřijdou až tak důležité, ale pravdou je, že i v tomto ohledu můžete „nasekat“ spoustu fatálních chyb a rozhodnutí, které se s vámi povezou příštích několik desítek let. Zaměřte se při výběru na renomované výrobce a nebojte se vybrat dražší, leč kvalitnější výrobky, na které se budete moci dlouhodově spolehnout.