Výběr kuchyňské linky není rozhodnutí na jednu sezonu, ba naopak se jedná o investici na dlouhá léta, které je třeba věnovat dostatek času, pozornosti i pečlivosti. Jedině tak vám odměnou bude krásná, kvalitní, praktická a plně funkční kuchyňská linka, na kterou se budete moci spolehnout z dlouhodobého hlediska. Již v minulém článku jsme vám radili, čeho se při výběru držet a ani dnes nebudete o chytré a šikovné rady ochuzeni. Nenechte si ujít následující řádky, díky kterým bude výběr kuchyňské linky hračka!

Barvy v kuchyni

4. Pracovní deska dle vašich představ

Co se kuchyňských desek a materiálů týče, věřte, že skutečně máte z čeho vybírat! Na trhu jsou k dostání jak laminátové desky, tak i desky z kompaktního materiálu, umělého či přírodního kamene, kaleného skla i nerezu. Výběr je proto jen a jen na vás, na zřetel byste ale měli brát nejen kvalitu, ale i praktičnost – jste si jistí, že deska ze skla nebude magnetem na všelijaké šmouhy, které vás budou rozčilovat?

5. Maličkosti, které doplní vaší kuchyni

Aby vám nová kuchyně sloužila po všech stránkách, není od věci doplnit si jí o šikovné maličkosti, které dokážou hotové divy. Široké spektrum doplňků zahrnuje například výsuvné drátěné koše do potravinových skříněk, rohové mechanismy či karusely. Co si vyberete záleží jen na vás!

6. Správně rozvržené kuchyňské zóny

O tzv. kuchyňských zónách jste již určitě slyšeli. Pro plnohodnotné fungování vaší nové kuchyně je jejich správné rozložení více než klíčové. Obecně je to tak, že byste si kuchyni měli rozdělit na 5 zón: zásobovací, odkládací, mycí, přípravná a varná. Každá zóna má svá jasná pravidla, ale o tom až někdy příště.