Ačkoli do Vánoc ještě nějaký čas zbývá, spousta hospodyněk začíná s předstihem s domácím úklidem. Jednou z předvánočních činností je i mytí oken, což je práce neoblíbená, nudná a zdlouhavá. Možná se i vy chystáte do jejich údržby ještě před tím, než venku začnou panovat nízké teploty a trčet do půli těla ven nebude nic příjemného. Jestliže tuto činnost nepovažujete za oblíbenou, nýbrž čistě za povinnou, nenechte si ujít následující řádky. Skrývají totiž užitečné tipy, které vám letošní mytí výrazně usnadní a ušetří spoustu času!

ID-100369863

  • Začněte rámy a žaluziemi

    Mnoho lidí dělá velkou chybu spočívající ve špatném rozložení práce. Jestliže i vy mytí oken zahajujete drhnutím skel a teprve poté se plynule dostanete k rámům a žaluziím, sami sobě tak přiděláváte zbytečnou práci. Mnohem lepší je nejdříve věnovat pozornost rámům a žaluziím a teprve pak se vrhnout na leštění skel. U čištění rámů se totiž může velice snadno stát, že si špinavým hadříkem přenesete špínu na již vyčištěná okna – a to byste potom mohli začít znova.

  • Voda s jarem zbaví okna mastnoty

    Další chyba se skrývá v nevyčištění oken jarovou vodou. Především zvenčí jsou okna mastná a zanesená nejrůznější špínou – prachem, pylem, splodinami. Proto je důležité před leštěním oken leštěnkou je umýt jarovou vodou. Zabere vám to pár minutek a výsledek bude stát za to!

  • Když leštit, tak pořádně

    Na závěr se většina z vás pustí do horečného leštění oken, což je možná ta nejhorší práce vůbec. Doporučuje se tedy do mytí oken pustit v den, kdy venku nesvítí sluníčko. Určitě víte, že na sluníčku vznikají šmouhy, kterých se jednoduše nelze jen tak zbavit.

Fotografie publikována se svolením Radnatt FreeDigitalPhotos.net