Sádrokarton patří mezi nejvyužívanější stavební prvky, po kterých v posledních letech saháme při rekonstrukci interiéru. Využívá se k tvorbě podhledů, předstěn, příček a dalších prvků. Je populární díky kombinaci několika zásadních vlastnost – je odolný, lehký a vizuálně přitažlivý. Na podrobnosti jsme se zeptali řemeslníků z cechu Ekomplex. Profesionálové z divize sádrokartony Pardubice mají se realizací sádrokartonových systémů bohaté zkušenosti a rádi se s vámi o ně podělí.

Sádrokartonové panely představují optimální způsob akustické a tepelné izolace. V neposlední řadě slouží jako regulátor vlhkosti. A aby toho nebylo málo, nabízí atraktivní vzhled perfektně rovného povrchu. Potřebujete snad další důvody, proč se při rekonstrukci vydat cestou tzv. suché výstavby? Dobrá, pokračujeme dále.

bydlimespokojene_cz_remeslnici_Ekomplex_01

Sádrokarton je zdravotně nezávadný a ohleduplný k životnímu prostředí. Je nehořlavý a perfektně skryje případné nerovnosti. Sádrokartonové podhledy umožňují snadné vedení elektrických a jiných rozvodů. S deskami se snadno manipuluje, čehož si řemeslníci také velmi cení.

Co se týče zmíněných sádrokartonových podhledů, využívají se v bytovém jádru, ale také v dalších místnostech, kde neslouží jako regulátor vlhkosti, ale jako tepelná izolace. Z dlouhodobého hlediska díky sádrokartonovým podhledům ušetříte zajímavou částku na nákladech za vytápění.

bydlimespokojene_cz_remeslnici_Ekomplex_02

Neméně zajímavé jsou předstěny, ke kterým se lidé uchylují při rekonstrukci bytů. Tyto prvky přispívají ke zlepšení zvukové izolace zděných stěn a mimo to vytváří další meziprostor pro vedení instalací. A opět jde o nezanedbatelný tepelný izolant. Natěrači Pardubice však upozorňují na nezbytnou penetraci, která sjednotí savost povrchu (jinak by se mohl nátěr loupat).

Chcete-li mít jistotu, že rekonstrukce vašeho bytu dopadne na výbornou, obraťte se na řemeslníky z cechu Ekomplex. Postarají se o montáž sádrokartonů, nátěry a v neposlední řadě také o revize elektro Pardubice.