V poslední době, která se tak vyznačovala moderními, hladkými a černobílými kontrastními liniemi, se do módy opět navrací domáckost, světlé barvy, dřevo a vůně babiččiny kuchyně. Pokud si chcete svoji domácnost zvelebit a zútulnit, volte příjemný a intimní country styl venkovských sídel, který vašemu domovu dodá chybějící šmrnc.

Country styl je jedním z moderních stylů vybavování interiéru, který se v poslední době stal společně s provensálským, skandinávským či retro stylem velmi oblíbeným. Co se country stylu týče, jde o designérský styl, který je spojený, jak již z názvu vyplývá, s venkovem a tradičními venkovskými statky i chaloupkami.

country-style-kitchen3Dřevo – základ venkovského stylu

Základem venkovského stylu je samozřejmě dřevo. Ať už se jedná o dřevěné obklady, dřevěné podlahy či dřevěný nábytek.

Nábytek třeba i z blešáku

Co se toho nábytku týče, pořiďte si dřevěný starožitný nábytek, který jste mohli vídat v chaloupce vaší babičky nebo ve filmu Babička. Vašemu domovu bude slušet tzv. selský nábytek – komody, kredence, sekretáře, atd.

Country-Style-Kitchen-Cabinet-2Dekorace ve stylu moravské malované keramiky a vyšívaných textilií

A samozřejmě se nesmí zapomenout ani na dekorace. Country stylu sedne malovaná keramika i porcelán, květované textilie a spousta polštářků.

index