Snad všichni jsme si tím prošli a někteří z nás tak stále žijí, například stejně jako já. O čem je řeč? O podnájmu a právě o tom se dnes pobavíme. Jak si z podnájmu, nájmu či pronájmu, privátu či jak jinak tomu říkáte, udělat útulné místečko, kde se budete cítit zcela jako ve svém?

V první řadě si musíte uvědomit, že bydlet v podnájmu neznamená, že musíte vše zanechat tak, jak tomu bylo, když jste přišli. Musíte si uvědomit, že i bydlení v podnájmu, může být příjemné a můžete se v něm cítit jako ve svém vlastním.

A stačí k tomu přeci jen málo. Pár barev, pár dekorací a hlavně trocha toho nábytku udělá svoje. Pojďte se s námi nechat inspirovat v nápadech, jak si svůj nájemní byteček vybavit.

Z druhé strany si zase musíte uvědomit, že vaše volnost ve vybavování bytu je omezena přáním majitele vašeho bytečku. Asi nebudete moct zasahovat do těch nejzákladnějších věcí bytu. Ale zase si musíme uvědomit, že zeptáte-li se majitele, pravděpodobně bude rád, že byt zvelebíte.

ID-10079051Holé a pusto prázdné zdi

Pokud vám majitel nedovolí malovat, pak zvolte samolepky, které jsou momentálně v kurzu a jdou lehce strhnout. Samozřejmě vám doporučujeme i obrázky a plakáty, jenže s těmi můžete také pohořet. Nebude-li majitel bytu chtít, abyste něco přibíjeli na zeď.

Koberec, koberečky a rohožky

Svoje udělá jakákoli textilie, například podušky, povlečení či polštáře a hlavně závěsy či záclony. Mimo to se do módy vracejí i koberce, které nemají jen praktický užitek, ale také svoji estetickou funkci.

ID-100225339

 Dekorace a ozdoby

Hlavně nezapomeňte na dekorace, ať už vázičky, misky, závěsné dekorace, kytky a všechno možné, co vás jen napadne.

Trocha toho nábytku

V neposlední řadě si pokoj hlavně vybavte nábytkem. Nemusíte kupovat nový a drahý nábytek, stačí, pořídíte-li si palety či tvárnice a nábytek si vyrobíte sami za pár korun. A navíc budete mít ten nejstylovější nábytek ze všech.

fall-elements-strategically