nastenne-akvarium-akvarko-113-x-65-x-11-cm1V dnešní době už jsou téměř standardem tenké televize na stěnu, ale nástěnná akvária? Proč ne. Akvárium totiž nemusí být jen obyčejná vodní nádrž na kovovém podstavci, ale může být namontováno na zeď, nebo ve složitějších případech i přímo do zdi. Dnes si povíme více a nástěnných akváriích, které lze jednoduše podobně jako obraz zavěsit na stěnu, takže jsou perfektní dekorací pro Váš domov, ale i recepce hotelů, čekárny lékařů a podobně. Než ale vyrazíte na nákup nástěnného akvária, je nutno zvážit několik faktů. Nástěnné akvárium totiž není pro každého a než si jednu z těchto krásných nádrží koupíte, je vhodné tento krok dobře promyslet. Je třeba totiž počítat s určitými omezeními:

-množství ryb umístěné v tomto akváriu nesmí být nijak velké z důvodu menší styčné plochy vody se vzduchem a tím pádem menšího okysličení vody.

-pro větší akvária je nutno zjistit parametry stěny a akvárium velmi pečlivě uchytit- přeci jen už se jedná o větší váhu.

-ryby v takovémto akváriu nesmí být příliš velké- jejich délka je omezena šířkou nádrže, aby se mohly bezproblémově otočit.

Nástěnná akvária a jejich alternativy

Nástěnné akvárium tudíž rozhodně není vhodnou volbou pro každého, ale pokud si jej pořídíte, pak si můžete být jisti, že se z něj stane středobod Vaší domácnosti, nebo firmy a upoutá pozornost každé návštěvy. Pokud se Vám nástěnná akvária líbí, ale chcete mít větší ryby, pak zvažte pořízení akvária do stěny, i když v tomto případě je nutno počítat s výrazně vyššími pořizovacími náklady už jen proto, že budete muset provést stavební úpravy. Ale vězte, že to stojí za to.

Ať už se rozhodnete pořídit nástěnné akvárium, nebo jeho variantu do stěny, pak Vám můžeme tento krok jen doporučit- krása takového instalace jistojistě převáží menší negativa, která jsou s tímto krokem spojena.

Nástěnná akvária můžete zakoupit na www.my-hobby.cz

Foto: my-hobby.cz