Dospěli jste k názoru, že pokojíček vašich ratolestí potřebuje razantní proměnu? Je to již dávno, co jste s láskou vybírali jeho zařízení, které vám ale po několika letech najednou připadá nudné a zastaralé? Jestliže potřebujete inspiraci, jak dětský pokojíček proměnit rychle a neutratit za to balík peněz, pak jste na tom správném místě! Dětské pokojíčky jsou rájem dětí a ideální příležitostí pro rodiče, jak si splnit své nevyslyšené dětské sny. Rozhodně není pravidlem, že by vás proměna dětského pokojíčku musela stát polovinu rodinného rozpočtu. Známe totiž několik tipů, díky kterým to zvládnete doslova za pár korun!

nursery-1078923_1920

Nekonečné malířské plátno

Děti jsou známé pro svou kreativitu, kterou s radostí dávají najevo – mnohdy ale na špatných místech, bohužel. Jestliže i vaše děti hýří nápady a rádi se projevují pomocí pastelek, vodovek nebo fixů, pak se proti pomalovaným stěnám v pokojíčku pojistěte a umožněte jim malovat na nekonečné malířské plátno! Jak na to? Dnes se dají pořídit speciální omyvatelné barvy, na které si vaše dítka mohou dle libosti kreslit a jakmile dojde místo, stačí malůvky jednoduše smýt a děti mohou začít na novo. Velice populární je i tzv. magnetická barva, na kterou se dá kreslit pomocí kříd úplně stejně jako na klasickou tabuli.

Proměna za pár korun

Tapety a samolepky na zeď jsou velice oblíbené a to nejen pro různorodé motivy a variace, ale i pro celkem přátelskou pořizovací cenu. I vy můžete dětský pokojíček oživit pořízením nějaké zajímavé tapety či samolepek, které dětem doslova vyrazí dech. Dají se pořídit opravdu za hubičku, stačí jen umět hledat. Pak už je jen na vás, kam nové samolepky pověsíte. Zaručujeme vám, že tahle proměna sklidí u dětí obrovský úspěch!

Nový kobereček na hraní i zútulnění prostoru

Dnešní doba je moderní a není se tak čemu divit, že klasické celoplošné koberce pomalu nahrazují jiné podlahové krytiny – například v podobě plovoucí podlahy. Jestliže jste i do dětského pokojíčku umístili jednu z těch novějších podlahových krytin, máme pro vás další tip na zajímavou a poměrně i levnou změnu. Pořiďte vašim dětem kusový koberec, který nejenže zútulní celý prostor a dodá mu úplně nový šmrnc, ale zároveň poskytne dítkům příležitost, kde si budou moci pohodlně hrát. Přeci jen na koberci se sedí daleko pohodlněji a příjemněji, nežli na tvrdé plovoučce!

Obrázek: pixabay.com