Opět tu máme téma hypotéky. Je totiž důležité se o ní pořádně pobavit, neboť v současnosti představuje nejvýhodnější způsob financování našeho bydlení. Minule jsme si povídali o tom, jaké výhody hypotéka má, a dnes se zaměříme na téma použitelnosti a účelovosti hypotéky. Otázkami dne tedy je, na co můžeme hypotéku použít a proč se starat, či nestarat o její účelovost.

monthly-fee-1-1108075-m

Na co můžete hypotéku použít, aneb co může být objektem hypotéky?

Již na začátku jsme zkraje naznačili, na co můžete hypotéku použít, tedy co může být jejím objektem. Když objekty hypotéky demonstrativně vyjmenujeme, musíme zmínit koupi bytu, rodinného domu, rekreačního domu, stavebního pozemku s následnou výstavbou nemovitosti, garáže a v případě hypotéky na pronájem i koupě bytového domu.

Účel úvěru

Účelová hypotéka je vázána nejen na objekt, ale také na účel, kterým může být koupě nemovitosti, výstavba nemovitosti, zpětné proplacení vlastních finančních prostředků investovaných do nemovitosti či refinancování stávajícího účelového úvěru od banky či stavební spořitelny, který byl použit na investici do nemovitosti.

3470