Chcete si pořizovat nový domeček či nový byt? Pak pravděpodobně hledáte způsob, jak svoje nové bydlení zajistit, tedy jak získat finanční prostředky na vlastní bydlení. Přemýšleli jste již nad hypotékou? Pravděpodobně ano, ale možná se jí stále bojíte. Abyste se přestali hypotéky bát, čtěte dál. V našem článku se dozvíte veškeré její výhody i nevýhody, kdo si ji může vzít, jaké jsou její typy a podle jakých kritérií byste měli hypotéku vybírat.

Hypotéka je v dnešní době snad základním a nejvýhodnějším způsobem pro získání finančních prostředků na získání vlastního bydlení. Nemusí však jít pouze o získání vlastního bydlení, může také jít o rekonstrukci stávajícího domu a s bezúčelnou hypotékou můžete dosáhnout snad čehokoli.

Property-for-sale-in-Spain

Ale pozor hypotéky se odlišují svou výší, výší úroků, dobou splácení či délkou fixace, ale také výši poplatků souvisejících se zřízením úvěru, například výší poplatků za vedení bankovního účtu nebo poplatku za ocenění nemovitosti. A mimo jiné, jak již bylo naznačeno, hypotéky odlišuje i jejich účelovost či bezúčelnost.

Výhody hypotéky

Hypotéky mají velké množství výhod, a to počínaje zajištěním financování bydlení, dlouhodobostí, pokračuje relativně nízkými splátkami a nízkými úrokovými sazbami a konče platbami úroků, které jsou daňově uznatelnými náklady.

thumb_C0911002_cs_hypoteka