Korálově červenáVzorník barevných odstínů čítá více než 14000 možností. Vy si ale stále nemžete vybrat. Procházíte barevnou nabídku neustále dokola a ne a ne se konečně rozhodnout. Pro vás zkrátka žádný odstín není ten pravý. Nezoufejte, nejste v tom sami. Drtivá většina lidí nad výběrem ideální barvy tápe – a mnozí i hodně dlouho. V hlavě se vám honí myšlenky typu: Zelenou má dnes doma úplně každý. Fialová je nudná. Bílá naopak moc klasická. Oranžová příliš křiklavá. A to vám při rozhodování moc nepomáhá. Pokud si stále nevíte rady, popřemýšlejte o korálově červené. Troufnete si na tento odstín?

Červenou? Nikdy!

Patříte k většině lidí zastávající názor, že červená barva v interiéru působí lacině? Pak vsaďte na její jemnější odstín! I v tomto případě platí, že není červená jako červená. Spousta lidí vnímá tuto barvu jako symbol nesoustředěnosti, neklidu a agrese. Pokud patříte mezi ně a červené barvě se širokým obloukem vyhýbáte, dejte šanci korálově červené variantě. Tento odstín je naopak spojován s velkým množstvím energie a optimismu. Tak proč to nezkusit?

Pusťte si domů trochu štěstíčka

Stejně jako všechno se i barevné trendy postupem času mění. Oblíbenou modrou a zajímavou citronově žlutou , jež se řadí mezi studenější odstíny, nahradila jemnější a teplejší korálově červená. Z této barvy vyzařuje výstřednost a serióznost. A chcete ještě další zajímavost? V každé zemi tahle barva znamená něco jiného.  V Číně ji považují za barvu štěstí, v Indii je spojována s manželskou pohodou a ve většině západních společnostech je znakem vášně a síly.

S červenou to nepřehánějte

Myslíte si, že se z červeně vymalovaného interiéru spíše zblázníte, než aby vám přinesl štěstí? Pak s červenou zacházejte hodně opatrně. Nechte ji vyniknout na jedné či dvou stěnách. Pokud byste tímto odstínem zaplácali celý pokoj, necítili byste se v něm příliš příjemně. Nechcete červenou na zdech vůbec? Pak si ji zakomponujte do interiéru v podobě doplňků a dekorací. Korálově červený gauč bude nepřehlédnutelnou dominantou obývacího pokoje, nemyslíte?