Hrubá stavba je v plném proudu, zdi hotové a začíná se se střechou. Ovšem pozor, kde je komín? Než se bude moci dokončit střecha, je zapotřebí mít vyřešený komín. Nemáte ještě vybráno? Nevadí, poradíme vám. Na různých internetových portálech naleznete „skvělé“ tipy, jak za hubičku postavit kvalitní komín. Tomu nevěřte, má-li komín skutečně plnit svou funkci, je třeba, aby byl postaven na správném místě a měl optimální rozměry. Důležitý je samozřejmě také materiál, je přece rozdíl, zda bude komín z nerezu nebo ze třeba keramický.

Nerezový komín se vyplatí /

Nerezový komín se vyplatí /

Nejprve je třeba si uvědomit, že komín se skládá z komínového potrubí a obkladu, který slouží už jen jako designový prvek. Funkčnost komínu leží na bedrech komínového potrubí, které musí být dostatečně odolné, aby vydrželo působení spalin vznikajících při spalování paliva. Nejagresivnější jsou spaliny z tuhých paliv, na ty si dávejte obzvlášť pozor. Komín je třeba dimenzovat tak, aby dosahoval optimálního komínového tahu. Je-li správně určen, odvádí komín všechny vznikající spaliny a umožňuje topidlu tak dosahovat maximální účinnosti spalování. Velmi praktické je koupit komín po dílech, to umožňují nerezové komíny, které se prodávají jako stavebnicový systém. Díky tomu si sestavíte jednoduše komín vašemu otopnému systému přímo na míru.

Nerezové komíny se vyrábí v různých velikostech a provedeních, aby si vybral skutečně každý. Samozřejmě značkové výrobky jsou poněkud dražší, nicméně zavítáte-li na Komíny-nerez.cz, naleznete zde cenově dostupné nerezové komíny z vysoce kvalitní nerezové oceli. Stačí si potom vybrat, zda budete chtít nerezový celý komín nebo jej použijete jako komínovou vložku do stávajícího komínu. Nerezové komíny jsou vhodné i pro starší domy, můžete je totiž díky nízké hmotnosti připevnit i zvenku na fasádu, aniž byste bourali interiér.