Dnes je ekologie v kurzu, každý se stará, zda je to či ono ekologické, a snaží se co nejvíce zmenšit svou uhlíkovou stopu. Vedle toho je samozřejmě také důležitá finanční stránka, často to, co je ekologické, bývá poměrně dost drahé. To ovšem neplatí, chcete-li si pořídit krbová kamna na vytápění tuhými palivy.

Krby oživí interiérové prostory /

Krby oživí interiérové prostory /

Nejjednodušší a také nejlevnější variantou jsou teplovzdušná krbová kamna. Kamna jsou napojena na rozvody teplého vzduchu ukončené v jednotlivých místnostech mřížkami. Při topení v krbových kamnech se tedy ohřívá vzduch, který je veden přímo do dalších místností a vytápí se tak celá domácnost. Dražší ale praktičtější variantou jsou krbová kamna s tepelným výměníkem. Rozdíl je v tom, že se topením ohřívá voda ve výměníku, ten je spojen s radiátory, takže vás nečekají nikde žádné saze, kouř ano prach.

Krbová kamna jsou určena pro vytápění bytů, domů, chat i chalup. Rozměrově jsou často poměrně úsporná, takže se vejdou i do menších interiérů. Vyrábějí se z vysoce kvalitních materiálů, používají se také moderní technologie a nejnovější vychytávky, které umožňují dosáhnout dokonalejšího spalování a tedy vyššího výkonu a účinnosti spalování při minimální spotřebě paliva. Díky tomu vzniká také velmi malé množství spalin, takže lze krbové vložky považovat za ekologické.

Co se týká vzhledu, jsou možnosti velmi rozmanité, krbová kamna se vyrábí v rustikálním duchu, také moderní, s oválnou, kulatou i hranatou základnou. Oblíbená jsou také krbová kamna s keramickým obkladem, která jsou elegantní, hodí se i do moderních interiérů a kachle mají úžasnou schopnost akumulace tepla, takže sálají ještě dlouho po vyhasnutí ohně. Prodávají se samozřejmě i kachlová kamna, ta se však svým stylem hodí už spíš na chaty nebo chalupy.