Úložné prostory jsou v mnohých domácnostech nedostatkovým zbožím. Spousta věcí, které nutně potřebují své místo, ale málo prostoru pro jejich uložení – tak s tímto problémem se potýká drtivá většina z vás. Čím více věcí hromadíte, tím méně na ně máte místa. Říká se, že v obývacím pokoji by neměly být skříně, do kterých byste mohli uložit nespočet blbostí i povinností, přesto ale hodně z vás nemá jinou šanci, než že i do tohoto prostoru musí chtě nechtě zakomponovat nějaký ten úložný prostor. V dnešním článku vám poradíme, jak se tohoto úkolu zhostit s nápadem!

room-416050_1280

Řešení pro menší obýváky

Ne každý má to štěstí a bydlí v prostném bytě. Možná byste se divili, kolik z vás je nuceno žít na několika metrech čtverečních, na které musíte umístit vše potřebné a ještě myslet na to, aby to vůbec nějak vypadalo. Jestliže žijete na malém prostoru, musí u vás doma všechno z podlahy pryč. Zařiďte si úložné prostory v obýváku tím způsobem, že maximálně využijete jeho výšku – a nábytek jednoduše pověsíte.  Jinými slovy – vše co může ať visí!

Police mají vícero využití – kolik jich dokážete spočítat?

Využití obývacího pokoje si každý z vás představuje jinak. Zatímco pro někoho je to místo pro relaxaci a odpočinek, pro jiného je to pracovna, společenská místnost a relax v jednom. Potřebujete-li jednotlivé zóny nějak chytře oddělit, vsaďte na policovou příčku, která prostor opticky rozdělí a k tomu všemu vám jako třešničku na dortu poskytne další úložný prostor. Tím pádem zabijete hned dvě mouchy jednou ranou!

Úspora místa v podobě praktických boxů!

Jsou malé, jsou praktické, jsou vzhledově více než lákavé a nejsou ani drahé! O čem je řeč? O stále oblíbenějších úložných boxech, které možná i u vás v obýváku najdou své čestné místo. Můžete si je nechat volně rozestavěné, nebo je v případě potřeby schovat do skříně, pod stůl nebo za postel.