Srdcem většiny domácností je obývací pokoj, je to místo, kde rodiny tráví nejvíc času, zvou sem návštěvy, zkrátka zde žijí. Proto je velmi důležité postarat se o dostatek světla. Právě dostatek světla je v obývacím pokoji poměrně těžké definovat, protože se tu odehrává zpravidla velké množství rozmanitých aktivit. Někdy si chcete číst, jindy potřebujete navodit příjemnou atmosféru pro návštěvu přátel nebo setkání s rodinou, jiné osvětlení vyžaduje sledování televize. Proto se do obývacího pokoje doporučuje umístit několik svítidel a kombinovat různé typy.

Rozhodujícím faktorem při výběru osvětlení do obývacího pokoje bude také design svítidla. Celkové osvětlení místnosti zajistí stropní svítidlo, tedy centrální lustr, u vyšších místností můžete použít i závěsnou variantu. Nejčastějšími chybami ve výběru osvětlení je nedostatečná hladina osvětlení pro čtení a sledování televize. Proto je třeba vybavit obývací pokoj třeba stojací lampou, která je kombinovaná tak, abyste si mohli svítit při čtení přímo na knihu či noviny nebo svícením nepřímo na strop dosáhnout intimní atmosféry.

Nevíte-li si rady s výběrem správného osvětlení, obraťte se na odborníky. Představujeme vám světelné studio Aulix v Dolních Břežanech u Prahy, kde naleznete více než 400 modelů svítidel a osvětlení, které si můžete prohlédnout. Dále jsou vám zde k dispozici odborníci, kteří se v oboru osvětlení pohybují dlouhá léta. Díky tomu jsou schopni vám spočítat, jakou hladinu osvětlení potřebujete právě ve vašem interiéru a doporučí vám, jak jí dosáhnout. Vytvoří vám návrh osvětlení, které bude nejen optimálně osvětlovat celou místnost, ale navíc bude vypadat stylově a bude se hodit k vašemu stylu interiéru. V rámci širokého sortimentu svítidel a osvětlení se můžete těšit na klasická jednoduchá svítidla, ale také na extravagantní luxusní svítidla od předních světových bytových návrhářů. Rozhodně si vyberete i vy.