LožniceLožnice je místem určeným k odpočinku a relaxaci. Většina lidí se drží nejposlednějších trendů a pak se velmi často diví, když při návštěvě svých přátel zjistí, že jejich interiér vypadá na chlup stejně, jako ten jejich. Je to i váš případ? Zařizovat si své bydlení podle toho, co je právě v kurzu, je sice fajn a mnohdy i žádoucí, ovšem ne vždycky je to ten pravý šálek čaje. Doma se chcete obklopovat tím, co se vám líbí, co máte rádi a co je vám příjemné. V dnešním článku vám přinášíme celou řadu originálních tipů, díky kterým dáte vašemu prostoru úplně novou, neotřelou tvář. Jste připraveni vystoupit z řady a být v něčem jiní, originální a zajímaví?

 1. Přehoz: Jednoduchý pomocník!

  Uklizená ložnice = příjemnější ložnice. Většina lidí v přehozu vidí jen nudný kus látky, který má nezajímavou barvu. To ale vůbec není pravda! V současné době si můžete pořídit barevně, vzorově či motivově zajímavý přehoz, díky kterému velice rychle zakryjete peřinu i polštář a ochráníte je tak před nánosem prachu či chlupů od domácích mazlíčků. Opravdu, stačí si jen vybrat!

 2. Budiž světlo: Světla a světýlka!

  Osvětlení v podobě lampiček, bodovek či svíček do ložnice zkrátka patří. Velice oblíbenou a stále vyhledávanější možností je jednobarevné osvětlení, které se používá na vánoční stromeček. Připadá vám to podivné? Vůbec ne! Světelný řetěz si můžete umístit na zrcadlo, do knihovny nebo je zaplést do roštu vaší postele. Díky tomu získáte ozdobu na celý rok.

 3. Zdi: Nenechte je prázdné!

  Vaší ložnici dokonale zútulní zajímavé ozdoby vašich stěn. Rozhodně se nemusíte omezovat na zrcadlo či rodinné fotografie, zkuste k tomuto úkolu přistupovat kreativněji! Natřete vámi požadovaný kousek zdi speciální barvou, na kterou je možné psát křídou. S vaší drahou polovičkou si na ní můžete psát zamilované vzkazy a pokud ve vás dřímá umělec, klidně si pomocí křídy tento prostor něčím zajímavým zamalujte. Záleží to jen na vás!

 4. Noční stolek: Neodmyslitelná součást ložnice!

  Knihy, sklenice vody, prášky, krém či brýle na čtení – to všechno jsou věci, které chcete mít po ruce. Mnohem lepší, než je válet kdesi vedle postele, je pořídit si zajímavý noční stolek, který vám nabídce dostatečný úložný prostor. Chcete-li být originální, vyrobte si noční stolek ze stohu velkých knížek nebo použijte starý kožený kufr. Fantazii se meze rozhodně nekladou, popusťte ji uzdu a nechte ji promluvit za vás!