Stavební spoření patří k nejčastěji využívaným finančním produktům v Česku. Pakliže jej ještě nemáte sjednané a přemýšlíte o něm, jistě se vám bude hodit dozvědět se o tomto produktu něco více. Přestože se jistě najdou i jiné, možná lepší způsoby, jak uložit a investovat vaše peníze, má právě stavební spoření poměrně dost výhod, díky nimž je dobré si jej vybrat.

Stavební spoření se vyplatí /

Stavební spoření se vyplatí /

1. Státní podpora

Jednou z největších výhod, které stavební spoření přináší, je jeho podpora ze strany státu. V momentě, kdy uzavřete smlouvu a následně ji plníte ve stanoveném rozsahu, máte nárok na příspěvek od státu. Tím se do jisté míry eliminuje fakt, že u tohoto typu produktu není výnos z úroků příliš vysoký.

2. Spoření bez rizika

Pádným důvodem, proč se sjednat stavební spoření, je to, že zde absolutně nic neriskujete. Zatímco jiné druhy investic mohou nést riziko, že časem přijdete o část svých úspor, v tomto případě se nemusíte ničeho obávat.

3. Dlouhodobý typ spoření

Tento druh finančního produktu je výhodný zejména pro ty z vás, kteří plánují spořit peníze v dlouhodobém horizontu. Obvykle bývá spořící fáze vyžadována minimálně na 6 let.

4. Možnost vzít si úvěr

Velkou výhodou je možnost čerpat úvěr ze stavebního spoření. Jde to ale jen tehdy, mát-li už naspořené určité procento ze sjednané sumy. Úvěr ze stavebního spoření vám pomůže získat finanční prostředky na koupi bytu mnohem dříve, než dojde k naspoření konečné částky, kterou na pořízení nemovitosti potřebujete.

5. Není zde věkové omezení

V případě stavebního spoření platí, že jej může uzavřít jakákoliv osoby s trvalým pobytem v České republice, tedy i cizinci. Neplatí zde přitom žádné věkové omezení. Právě z tohoto důvodu jde o výhodný produkt například v okamžiku, kdy chcete spořit svým dětem. Těm lze založit účet už po narození.

Pro získání dalších informací ohledně stavebního spoření či nějaké formy půjčky a hypotéky doporučuji sledovat internetové blogy, které se zaměřují na oblast financí. Dozvíte se zde mnoho zajímavých rad a tipů, rovněž získáte přehled i o aktualitách, které se týkají světa peněz.