Na dekoraci je v oblasti bydlení kladen stále větší důraz. Aby také ne, vždyť mnohdy poměrně jednoduchými cestami můžete prostřednictvím dekoračních prvků docílit zvýšení komfortu a elegance nejen interiérových prostorů bydlení. Také moderní dekorační závěsy mají v domácnostech v trendech 21. století své opodstatněné a nezastupitelné místo.

curtain-848628_960_720Pokud byste se vrátili ještě o několik roků zpět, museli byste se smířit s postupným úpadkem obliby závěsu v interiérech. Nyní je však situace opět odlišná – závěsy zažívají renesanci a můžete se s nimi zase houfně setkávat.

Závěsy se hodí především do větších místností

Závěsy přináší největší užitek především ve větších místnostech. Jsou ideálním doplňkem například do obývacího pokoje nebo do ložnice. Naopak v kuchyni nebo jídelně nejsou nejlepší volbou.

Akustické a tepelné vlastnosti závěsů

Spousta závěsů se může pochlubit výbornými akustickými a tepelně-izolačními vlastnostmi. Co si pod těmito charakteristika představit? Konkrétně se jedná o to, že díky závěsu lze ušetřit i nějaké výdaje spojené s tepelnou energií, díky závěsům je totiž ještě více minimalizován únik tepla. Moderní závěsy podtrhnou rovněž akustiku v interiéru, ta se může význačně zlepšit.

A co třeba Black Out závěsy?

Určitě vysoce efektivní volbou je pořízení tzv. black out závěsů. Ty přijdou vhod všude tam, kde je zvýšený požadavek na tmu. Takže třeba v ložnici!
Black out závěsy jsou vyrobeny z kvalitních látek s vetkanou černou plochou, která je ve více vrstvách. Díky tomu je zajištěno výraznější snížení propustnosti světla do místnosti. Samozřejmě je zajištěn široký sortiment provedení. Jedná se do jisté míry o typ stínící techniky. Black out, nebo-li zatěmňující závěsy, lze využít například i při absenci klasických žaluzií nebo rolet.