Líbí se vám interiér v moderním duchu? Každý z vás upřednostňuje něco jiného, určitě se ale shodneme na tom, že do moderního bytového prostoru patří moderní výmalba. Dávno pryč jsou doby, kdy byla v kurzu jednobarevná výmalba s bílým válečkem. Aktuálně letí něco úplně jiného!

butterfly-1049674_960_720Líbící se výmalba může nabývat nejrůznějších podob, dovolené je téměř cokoliv. Samozřejmě je rozdíl, jestli je řešen obývací pokoj, ložnice nebo třeba dětský pokojík.

Obecně se dá říci, že se líbí pestré barvy. V interiérech v trendech 21. století se můžete setkat s chytlavou modrou, fialovou, ale i moderní oranžovou či třeba kanárkově zelenou. Ničím neobvyklým nejsou ani kombinace více barev – nejen bílé s ostatními, jak bylo dříve zvykem, ale jakékoliv promíchání.

Jaké barvy kombinovat?

Nyní zabrousíme do detailů. Zkuste si odpovědět na otázku, jaké barvy se vyplatí kombinovat, jaké barvy jdou k sobě? Může to být bílá, které neuškodí prakticky žádná jiná barva. Jedná se spíše o konzervativní přístup – kdy stěny, kde jsou okna, ponecháte bílé a na ostatní stěny můžete využít například modrou, zelenou nebo žlutou či oranžovou barvu.

Trochu odvážnější je již promíchání více pestrých barev. Nebojte se kontrastů. Co třeba bílá a černá, oranžová spolu s černou nebo modrá se žlutou?

Stropy mohou být také barevné

Jaký máte pohled na stropy? Klasika je bílý strop. Určitě jste však už viděli řešení, kdy je strop barevný – a v určitých případech to nevypadá vůbec špatně.

Pruhy a jiné ornamenty

Přesto, že se hodně lidem líbí „čistá stěna“, najdou se určitě i takoví, kteří jsou nakloněni nejrůznějším ornamentům nebo proužkům. Vypadá to opravdu zajímavě a kolikrát na tom není nic složitého.

Tak například tip, jak docílit pruhů, respektive přechodů dvou barev na stěně. Nebojte se, že čáry budou křivé – stačí vzít pásku, nalepit ji pevně na zeď a nanést barvu, po zaschnutí pásku sloupnete a máte rovný přechod – pozor však na příliš velký nános malby, v takových případech můžete mít problémy s jejím loupáním!

Foto: pixabay.com