LožniceLožnice je jakýmsi domácím ostrůvkem pohody. Hned po kuchyni a obývacím pokoji mluvíme o třetí nejčastěji používané místnosti. Každý večer zde uleháte ke spánku a na stejném místě se ráno probouzíte. Spousta lidí ložnici využívá k odpočinku i během dne. Ovšem aby tento interiér fungoval správně, musíte si dát hodně záležet při jeho zařizování. Chcete se každé ráno probouzet odpočatí a svěží? Pak potřebujete správě zařízenou místnost pro spaní! Neměli byste podcenit vhodné vybavení, ale i barvy či správné větrání. Vaše ložnice se vám za tuto snahu odvděčí příjemným spánkem a sladkými sny. Nevíte si rady? Pak nezoufejte, protože my vás v tom nenecháme! Přinášíme vám užitečné rady, jak při správném zařizování této místnosti postupovat, abyste neudělali chybu.

Vaše smysly si zaslouží odpočinek!

  • Slaďte barvy

    Do ložnice nepatří křiklavé tóny, které by vám nedopřály dostatečný klid a zasloužený odpočinek. Mnohem lepší je vsadit na barvy pastelové a teplé, které jsou nenucené a nevtíravé. Myslete na to, že celý interiér by měl – v ideálním případě – ladit a to včetně povlečení. Zkrátka od stropu až po podlahu.

  • Zalebeďte vašemu nosu

    Jistě moc dobře víte, že dřevo nádherně voní. Zařídit si ložnici pomocí lehkého dřevěného nábytku, jež sám o sobě vydává příjemnou vůni – to je to pravé ořechové. Klidně si během dne můžete schovat voňavý mýdla do povlečení – večer se vám do něj bude mnohem příjemněji ulehat. S aromatickými tyčinkami či svíčkami ale zacházejte hodně opatrně.

  • Potěšte svůj hmat

    Při výběru prostěradla, povlečení i různých pokrývek se snažte myslet na to, aby vám byly příjemné nejen na pohled, ale i na dotek. Někdo má radši prachové peřiny, jiného zase oblaží dotek saténu, další si libuje ve flanelu či se odmítá vzdát bavlny. Základem je vystlané lůžko, které je hebké a měkké.

Postel je základ

Základem každé ložnice je postel, od které se dále odvíjí celá místnost. Při výběru máte spoustu možností – od klasických postelí, přes lůžka s úložným prostorem, až po postele s nebesy či polstrovaným čelem. Nejdůležitější je, aby vám postel svými rozměry plně vyhovovala. Výběr neuspěchejte a pořádně si své rozhodnutí promyslete. Spánek je pro váš život velice důležitý a rozhodně ho nedosáhnete na nepohodlné posteli, kde se budete se svým partnerem doslova prát o každý volný centimetr.