Jistě to znáte. Chcete si do bytu pořídit nové dveře, ale klasické vám zabírají příliš místa, kterého nemáte nazbyt. Naštěstí si s vyřešením vašeho problému nemusíte lámat hlavu, i na vás totiž výrobci interiérových dveří myslí. Řešením jsou dveře posuvné.

dvere2

Tyto dveře šetří místo!

Posuvné dveře ocení především majitelé malých bytů, protože jim na rozdíl od klasických dveří nevezmou žádné místo navíc.
Senioři žijící v malém bytě, ve kterém se musí celý den pohybovat, pak ocení bezbariérový přístup, který jim posuvné dveře poskytnou. Nehrozí tedy žádné úrazy při složitém překračování prahu, taktéž vozíčkářům se usnadní pohyb mezi jednotlivými místnostmi. Otevřít samotné dveře přitom není vůbec namáhavé.

Na stěnu nebo do pouzdra?

Posuvné dveře se umisťují buďto na stěnu, nebo do takzvaného stavebního pouzdra. Dveře, které se zasouvají do pouzdra, jsou přitom schované ve stěně a nezabírají tak vlastně žádné místo navíc. Při jejich pořízení však musíte počítat se stavebními úpravami.

Pokud zvolíte posuvné dveře na stěnu, pak musíte počítat s určitým místem kolem stěny. Tento prostor se však i nadále dá využít. Příkladem je třeba postavení vhodného nábytku před prostor, kde dveře kopírují stěnu.

Dveře jsou navíc elegantním designovým prvkem, který oživí váš domov. Můžou být jak celodřevěné, tak třeba prosklené.

Chcete si o možnostech volby interiérových dveří přečíst více? Klikněte zde.