Úklid domácnosti nepatří zrovna k nejoblíbenějším činnostem, kterých by se svědomité hospodyňky pokaždé chopily s nadšením. Možná i vás uklízení, praní, mytí nádobí, vysávání či mytí oken vůbec nebaví, ale i přesto víte, že tyto činnosti dělat musíte. Aby byla vaše domácnost čistá a uklizená, je třeba tu a tam chytit mop do ruky nebo po místnostech pobíhat s prachovkou – to víme všichni. Snažíte se všechny domácí práce dělat s maximálním nasazením a co možná nejpečlivěji? Máte dojem, že by po vašem úklidovém šílenství nikdo nenašel jediné smítko? Pak věřte, že mnohdy sami sebe zbytečně ochuzujete nejen o drahocenný čas, ale i o energii!

Úklidové chyby

Úklidové chyby – které děláte i vy?

Většina lidí má zažité úklidové zvyky, kterých se zarytě drží a podle kterých pravidelně uklízí své domácnosti. A právě ony zažité zvyky mohou být původcem úklidových chyb, kterými si akorát tak práci přiděláváte. Pojďte se společně s námi podívat, které chyby to jsou – třeba se jich dopouštíte i vy!

  • Zbytečně moc vody na vytírání

    Čím špinavější podlaha, tím je potřeba více vody. Nebo co je mokré je čisté. Předešlé dvě věty představují dva nejčastější mýty týkající se mytí podlahy a jestliže se jich držíte, neděláte dobře. Bohatě postačí, když vody i čistícího prostředku použijete tak akorát.

  • Kvapné praní

    Také se vám někdy stalo, že jste zaprali prádlo? Mnozí z vás to možná neudělali úmyslně, ale i přesto se při vyndávání prádla z pračky nestačili divit, proč jsou jejich původně čistě bílé ponožky najednou světlounce růžové. Jakmile si prádlo jednou obarvíte, je cesta zpátky skutečně těžká. Při třídění prádla proto nespěchejte, neboť i jedna dětská ponožka veselých barev dokáže udělat nepěknou paseku.

  • Špatný postup při mytí oken

    Zahajujete mytí oken dokonalou a více než pečlivou očistou rámů? Pak věřte, že se vědomě dopouštíte obrovské chyby! Pokud se s černými místy okolo kliky vypořádáte až příliš razantně, můžete povrch nenávratně poškodit a sami sebe tak odsoudit k tomu, že se na daných místech  bude o to více usazovat prach a nejrůznější nečistoty.

Obrázek: pixabay.com