Orchideje bezesporu patří mezi jedny z nejkrásnějších květin vůbec, které se již na první pohled tváří noblesně a elegantně a vůbec se není čemu divit, že po jejich vznešené přítomnosti touží stále více lidí. Spousta lidí se již na vlastní pěst pustila do pěstování orchidejí, řada dalších ale stále stojí před rozhodnutím, zda vůbec mají dostatek zkušeností, aby se do tohoto úkolu mohli pustit. Jestliže i vy stále váháte, zda na tuto vznešenou rostlinu, její pěstování a následnou péči o ní budete stačit, pak si přečtěte dnešní článek. Věřte nebo ne, ale není to taková věda, jak si možná myslíte. Díky našim tipům to hravě zvládne i úplný začátečník!

orchid-172206_1920

Jakou orchidej zvolit, pokud nemáte zkušenosti

Není orchidej jako orchidej a k dostání není pouze jeden druh této rostlinky. Jestliže s ní nemáte žádné zkušenosti a až do dnešního dne jste se s ní setkávali maximálně tak u přátel nebo v květinářství, pak vám doporučujeme vsadit na druh Phalaenopsis. Vybírat můžete z několika lákavých barev a textur, takže se nemusíte bát, že byste se museli spokojit s málem. Pro naprosté laiky je to ale jasná trefa do černého.

Vyberte správné místo

O orchidejích je známo, že pro svůj zdravý a spokojený život potřebují dostatek světla, které jim musíte zajistit, chcete-li, aby vám doma dělaly jen samou parádu. Máte-li tu možnost, umístěte orchidej přímo na okno, kde se jí bude dařit nejlépe – úplně maximálního komfortu rostlince dopřejete umístěním na okno, které směřuje na východ. Samozřejmě to není podmínka, ale kdo má takové možnosti, pak by neměl váhat a rostlince tento luxus dopřát.

Zajistěte vhodnou teplotu

Orchidej druhu Phalaenopsis vyžaduje teplotu pohybující se v rozmezí od 18 do 27 °C. Pokud budete v místnosti topit na vyšší teplotu, pak se může stát, že se zpomalí růst rostliny, naopak nižší teplotní hodnoty orchideje nutí zakládat další květní klas, což ne vždy pěstitel uvítá s nadšením. Snažte se proto květině zajistit takovou teplotu, která nebude klesat pod 18 °C a naopak nepřesáhne ani hranici 27 °C.

Obrázek: pixabay.com