Při vybavování domácích prostorů se dnes můžete setkat s nejrůznějšími zajímavými věcmi. Mezi ně lze s klidnou hlavou zařadit i blackout závěsy. Slyšeli jste o těchto bytových prvcích? Máte je doma? Pokud ne, ale uvažujete, že je pořídíte, určitě čtěte dále. Jestli patříte mezi skupinu lidí, kteří mají již blackout závěsy v některých místnostech, klidně nám napište, jak jste s nimi spokojeni – podělte se o užitečné informace s ostatními.

fabric-633594_960_720Co jsou blackout závěsy?

Někteří z vás možná ještě stále tápou a nevědí, co jsou to vlastně blackout závěsy? Zjednodušeně řečeno se jedná o závěsy, které zajistí minimální propustnost světla. Znamená to tedy, že díky blackout závěsům dokonale zastíníte interiérové prostory.

Blackout závěsy tak přijdou vhod zejména všude tam, kde se spí – takže ložnice, dětské pokoje jsou pro ně nejideálnějším místem.

Dimout versus blackout závěsy

Ve spojení se závěsy, které propouští minimum světla, se můžete často doslechnout také o dimout problematice závěsů. Rozdíl je v podstatě v procentuální propustnosti světla. Zatímco dimout závěsy lze považovat za „vícepropustné“ závěsy. Blackout závěsy potom představují variantu s ještě menší propustností. Přesnou hranici rozdílnosti byste však tak jednoduše nenašli.

Blackout z materiálu, který nepropouští světlo

Základem blackout závěsů jsou materiály, respektive speciální vícevrstvé látky, které jsou charakterizovány základní vlastností – nepropouští světelné paprsky. Jedná se, jak již bylo zmíněno, převážně o vícevrstvé provedení.

Blackout závěsy lze sehnat v široké paletě variací. Nejedná se v žádném případě o nějaké „černé“ nebo příliš tmavé závěsy. Mnohdy je ani neodlišíte, alespoň po vizuální podobě, od klasických, obyčejných závěsů. Jejich pořizovací cena není také nikterak ohromující, bez problémů si je tak může pořídit každý. S blackout závěsy můžete jednoduše docílit vyššího komfortu a pohody ve vaší domácnosti!