Ibišek patří mezi oblíbené pokojové rostliny /

Ibišek patří mezi oblíbené pokojové rostliny /

Patříte také mezi příznivce pokojových rostlin? Potom máte možná všechny okenní parapety, ale nejen ty, plné nejrůznějších květin a je to jen dobře, protože pokojové rostliny vám přinesou hned dvojí užitek. V prvé řadě vás zabaví a poskytnou jakousi činnost, jejíž výsledkem bude potom vaše radost z toho, jak se rostlinkám daří, jak rostou a třeba i kvetou. Dalším aspektem je potom designová stránka věci, tedy fakt, že pokojové rostliny tvoří jakési jedinečné dekorace, které stojí v každém bydlení za to!

Kromě těchto, výše zmíněných pozitiv, poskytnou pokojové rostliny ve vhodném množství i zkvalitnění vzduchu. Mějte však na paměti, že naprosto nic by se nemělo přehánět, výjimkou nejsou ani pokojové rostliny. Především tam, kde spíme, bychom jich neměli mít zase přespříliš!

Nejvhodnější a nejrozšířenější rostliny našich interiérů

Ani fialka by u vás doma neměla chybět /

Ani fialka by u vás doma neměla chybět /

Každého čtenáře zajisté napadne, jakéže jsou tedy nejvhodnější rostliny do našich interiérů. Neexistuje v podstatě žádná univerzální odpověď. Jednoduchá rada a doporučení zní: Kupujte to, co se vám líbí. Určitě se však nehrňte do velkých náročností, to především v těch případech, kdy patříte mezi spíše amatéry! Naopak, jste-li zahradníci, nebo máte-li s pěstováním rostlin bohaté zkušenosti, neváhejte sáhnout i po nějaké větší výzvě.

Určitě byste však vždy měli vědět, co kupujete. Jinými slovy je zapotřebí znát základní požadavky a nároky, které bude ta či ona květina či rostlina vyžadovat. Není nic horšího, než když toto vše řešíte až za chodu.

Pokojové rostliny zdobily naše interiérové prostory od nepaměti. Budete-li k jejich pořizování přistupovat s rozvahou a s jasnou představou, zajisté vás odmění svou zelení a pestrostí, která přispěje k tomu, že budete bydlet zase o něco více spokojeně! Bydlení v trendech 21. století je určitě alespoň mírně zelené 😀