room-of-child-166309-mDospělí lidé touží po své soukromí a po svém vlastním klidu. Málokterý dospělý si však uvědomuje, že svůj vlastní klid chtějí mít i malé děti. Ale jak jim dopřát vlastní soukromí, když musejí sdílet společný pokoj?

Pokud vaše děti sdílejí jeden pokoj, tak si bohužel čas od času musejí lézt na nervy. Pak před sebou utíkají a žadoní, aby dostaly vlastní pokoj. Ale kde máte pokoj vzít, když bydlíte ve dvoupokojovém bytě?

Vykouzlete soukromí v jednom pokoji

Nejklasičtějším nástrojem pro rozdělení pokojů je knihovna, kterou postavíte mezi dvě zóny dvou dětí a vytvoříte tak vlastní prostor pro každého z nich. Na místo knihovny můžete použít předěly v podobě do stropu instalovaných konzolí, závěsů či záclon, které se budou dát posouvat.

Pokud se však bojíte takových drastických zásahů, pokoj můžete rozdělit i příjemněji a nenásilněji, a to samotným postavením stolů či postelí.

Barvy

Pokud máte děti stejného pohlaví, nemusí být vybírání barev tak těžké. Ale pokud máte dvě dítka různých pohlaví, je situace horší. Nemusí však tomu tak být. Hlavní je si uvědomit, že děti potřebují nejsvětlejší místnost bytu, neboť jsou více naprogramované na denní světla a v podstatě ani noc neznají.

Rozdělení

Co se týče zón v dětském pokoji, hrací část mohou mít samozřejmě společnou, ale jejich vlastní soukromé části by měly být jen a jen jejich vlastní.