Kromě klasických stínících prvků, které jsou umisťovány dovnitř bytů a rodinných domů, vám výrobci nabízejí také takzvané předokenní rolety a venkovní žaluzie. Jsou tyto prvky užitečné a přinášejí vůbec nějaké výhody? To se dozvíte v následujících řádcích.

Přednosti předokenních rolet

Předokenní rolety vypadají vysoce komfortně /

Předokenní rolety vypadají vysoce komfortně /

Předokenní rolety jsou prvkem, který je vhodné zvolit tehdy, když vám do domu skrz okna svítí často a intenzivně sluneční paprsky. Jako stínící prvek jsou totiž vysoce efektivní.

Mají však i mnoho dalších předností. Zatímco běžné interiérové rolety jsou praktické hlavně přes léto, předokenní rolety se hodí i v zimních měsících. Ptáte se, k čemu? Pak vězte, že jsou prvkem, který dokáže napomáhat ke snížení tepelných ztrát. Někteří výrobci dokonce uvádějí, že nainstalováním předokenních rolet snížíte náklady na vytápění domu o 30 – 40%. A to rozhodně není málo.

Kromě toho plní předokenní rolety také estetickou funkci. Dům dokážou zajímavě obohatit a přispívají tak ke zvýšení jeho atraktivity a logicky i prodejní ceny.

Venkovní žaluzie a jejich výhody

Venkovní žaluzie splní svůj účel a nabídnou i dokonalý design /

Venkovní žaluzie splní svůj účel a nabídnou i dokonalý design /

Také venkovní žaluzie mají své kouzlo. Jsou vhodné hlavně pro větší prosklené plochy. Interiér domu chrání před sluníčkem, ale také před UV zářením, které skrz okna běžně proniká. Oproti předokenním roletám mají tu výhodu, že skrz ně lze snadněji větrat místnosti a zajistit tak dostatečný přísun čerstvého vzduchu do domu.

Ať už zvolíte venkovní žaluzie nebo předokenní rolety, určitě neprohloupíte. Už jen výše uvedená fakta jsou pádným důvodem, proč do těchto zařízení investovat. Investice přitom není nijak finančně náročná, kvalitní stínící systémy lze pořídit v řádech jednotek tisíců korun. Poptejte se známých, kteří předokenní rolety a žaluzie mají a zjistíte, že jsou s nimi zcela spokojeni a nemohou si je vynachválit.