Rekonstruujete byt a rádi byste si nechali do Vaší domácnosti položit přírodní linoleum? Správný výběr podlahy je základním předpokladem ke spokojenému bydlení. Přírodní linoleum, jak samotný název napovídá, je vyrobeno z přírodních materiálů, které obsahují lněné oleje, korkovou drť i jutovou síť. Více informací o výrobě přírodního linolea naleznete také na webových stránkách společnosti Meister, stačí, když kliknete na tento webový odkaz www.meister-podlahy.cz. Toto složení zabraňuje tvoření se a množí se bakterií i mikroorganismů na povrchu linolea.

linoleum

Přírodní linoleum se díky svému jedinečnému designu skvěle hodí, jak do moderně zařízených interiérů, tak do domácností. Velmi oblíbené je přírodní linoleum také v lékařských zařízeních, nemocnicích i prostorách s vysokými nároky na bezprašné prostředí. S linoleem se můžeme setkat také ve školách a veřejných budovách.

Výrobou přírodních linoleí se zabývá také německá společnost Meister. Kvalitní přírodní linoleum se může pochlubit výbornými mechanickými vlastnostmi, jako je pružnost a houževnatost. Ke kladným vlastnostem přírodního linolea náleží také bezpečnost, která spočívá zejména v bezpečném pohybování se po přírodním linoleu, aniž by hrozilo podklouznutí.

Ačkoliv se nemusí na prvním pohled zdát, přírodní linolea dosahují rovněž dlouhodobé životnosti. V neposlední řadě je přírodní linoleum vynikajícím materiálem na podlahové topení. Mnohá linolea disponují rovněž pestrými barvami a rozmanitými variantami. Mnohá linolea svými motivy umí úspěšně napodobit plovoucí podlahu či parkety.