Stává se to dnes a denně. Zamilujete se do člověka, který ale žije až na druhé straně republiky. Rok udržujete vztah na dálku a víkend co víkend za sebou dojíždíte. Po roce zjistíte, že vám takový způsob soužití bere neskutečně mnoho energie a že vás doprava stojí měsíčně neuvěřitelné množství peněz. A tak se prostě musíte rozhodnout, jakým směrem takový vztah posunete. Ve vztah samozřejmě věříte a nedovedete si už život představit bez člověka, se kterým trávíte tak moc rád volné chvilky. A tak se prostě rozhodnete udělat razantní krok a domluvíte se, že se přestěhujete do společného bytu.

Co ale s nastalou situací? Opustit luxusní pronájem bytu Praha a přijít o slušně placenou práci? Odejít do levnějšího podnájmu na Moravě a zajistit tak, že o práci nepřijde vaše drahá polovička? Rozhodování je sice složité, ale vy dobře víte, že ať se rozhodnete jakkoliv, bude vám v konečném důsledku vlastně hrozně fajn.

Dlouho vlastně váhat nemusíte. Na Moravě jste se narodili a máte k tamnímu prostředí srdečný vztah. O pronájem v Praze byste stejně vlastně brzy přišli, protože se majitel pronajatého bytu, shodou okolností váš dobrý známý, rozhodl pro prodej bytu Praha kvůli soukromým účelům, a tak je vymalováno.

Všechno do sebe zapadá jako ozubená kolečka ve švýcarských hodinkách. Během předávání klíčů od pražského pronájmu doporučíte známému webové stránky www.eurobydleni.cz/byty/prodej/, aby se mu byt dobře prodával, a rozloučíte se po celé dekádě s městem, o kterém jste si ještě před nedávnem mysleli, že bude vaším domovem až do smrti. S městem, ve kterém jste prožili dobré i zlé, ale ve kterém to dobré stejně vždy převažovalo…

Důvodů pro stěhování skrze celou republiku je mnoho. A za každým z nich je množství osobních příběhů, z nichž některé jsou smutné a jiné veselé.