Vhodný styl dveří může zútulnit a zkomfortnit prostory bydlení /

Vhodný styl dveří může zútulnit a zkomfortnit prostory bydlení /

Dveře jsou to první, co uvidí každý člověk, než se rozhodne, že vám na ně zaklepe. Jsou tak vizitkou vaší domácnosti, a prozrazují něco o majiteli domu či bytu. Pamatujme však, že vstupní dveře, nejsou jen ozdobou domácnosti, ale zároveň nám poskytují bezpečí a oddělují nás od venkovního světa. Tím se vstupní, neboli vchodové dveře, značně liší od dveří interiérových, které nám poskytují pouze soukromí před ostatními členy rodiny a tlumí zvuky. Na vchodových dveřích by se proto nemělo šetřit a vybírat bychom měli s největší opatrností.

Račte vstoupit

Vybírat lze z více materiálů, jako je například dřevo, hliník, nebo plast. Také různě kombinované matriály dřevo a hliník, dřevo a sklo, plast a sklo. Na vchodových dveřích by nemělo chybět kukátko. Přece jen je opatrné se ujistit, kdo nám to klepe na dveře a komu otevíráme. Vchodové dveře by měly být bezpečné a poskytující veškerý komfort.

Výběr konkrétní podoby dveří je jen na vás /

Výběr konkrétní podoby dveří je jen na vás /

Pokud pořizujeme dveře do bytu, které jsou kryté, věnujeme pozornost především bezpečí a vzhledu. Pokud jsou to dveře, které budou vystaveny povětrnostním podmínkám, klademe už důraz na materiál, jeho odolnost a termoizolační vrstvy.

Interiérové dveře

Při výběru interiérových dveří hraje roli šířka, na které straně bude klika, a také barva. Na výběr je celá škála dveří, opět od plastových, dřevěných, laminátových, skleněných. Klasické dveře, nebo také posuvné. Dveře vybíráme na několik let, proto se jejich výběr nevyplatí podcenit. Mezi nejoblíbenější stále patří dveře dřevěné, nebo z dýhy, vzhledem k jejich příznivé ceně. U dveří z dýhy je použito mnohem méně dřeva, ale stejně jako dveře z masivu, jsou pevnější a nemají tendence se kroutit. Ještě levnější alternativou zůstávají dveře foliované a laminátové. Vybírat je opravdu z čeho!