Genf Shui v bydleníUvažovali jste někdy nad tím, jak si vaše bydlení zařídit, abyste dobře fungovali, byli plní neutuchající energie a měli srovnané nejen myšlenky, ale i své životy? Číňané mají v tomhle směru jasno: uspořádejte si prostor kolem sebe podle starobylého umění Feng Shui. Myslíte si, že tento způsobe nelze skloubit s moderní dobou? Pak se možná budete divit, když vám řekneme, že to jde. A úplně bez problému! Televizi, rádio či počítač – tohle všechno lze do prostoru umístit tak, aby nenarušovaly harmonické proudění energie.

Co říkají základní pravidla?

Celá podstata Feng Shui spočívá v jednoduchosti. Sebemenší složitost totiž představuje zmatek, a proto by mělo být vaším cílem, uspořádat všechny technické předměty jednoduše. Nikde by nemělo být nic přeplácané. Odborníci by vám řekli, že je potřeba, aby energie stále proudila celou místností, a proto by jí nic nemělo stát v prostoru. Zároveň by ale všechny předměty měly ležet jakoby přirozeně.

Jaké volit barvy?

Až budete vybírat barvy, zaměřte se na konkrétní cíl. Líbí se vám zelená či žlutá?Tyto dvě barvy jsou symbolem růstu, chcete-li přesněji symbolizují rostliny a sluneční světlo. Ovšem aby měli podle Feng Shui v interiéru vůbec nějaký význam, musíte je umístit správně. Zařiďte se podle vycházejícího slunce, tedy jihovýchodně či či východně. Pokud raději dáte přednost barvě ohně – červené – umístěte je přímo na jih. Čemu byste se ale rozhodně měli vyhnout, jsou mnohobarevné vzory. Naopak zvolíte-li několik jednobarevných předmětů v jedné místnosti, zajistíte si ničím nerušené proudění energie.

Technické doplňky a jak je rozmístit

Máte notebook? Pak se nebojte pod něj umístit speciální podložku, který dokonale dokreslí pohodu panující v celé místnosti. Nejlépe uděláte, pořídíte-li si takovou, která má stříbrně šedé a oblé hrany. To je dokonalost sama. A vůbec – jakékoli oblé hrany ještě více posílíte pozitivní energii a zbavíte se té negativní. Podobně se proto řiďte i při umisťování televize.