105_2_JK10-640x852

Stylové bydlení /

Zapomeňte na celoplošné koberce, které opticky zmenšují prostor a už vůbec nejsou in! Moderní bydlení žene do popředí kvalitní podlahu a vinyl, na které se hodí stylové kusové koberce jako ozdoba interiéru. Zajímá vás, jaké dekory letos frčí?

Barvy a vzory

Kusové koberce nemají mít jen funkci zakrytí třeba nerovné podlahy, ale jejich předností by bezesporu měla být designová hodnota. Koberec musí zaujmout a sladit interiér. Pro moderní běhouny vymýšlejí většinou výtvarníci a umělci potisky a dekory, a proto můžete mít i vy doma opravdový originál! Vybírat můžete rozmanité geometrické vzory nebo hledejte inspiraci v mexickém, indiánském či africkém stylu. Pokud máte interiér zařízený do posledního obrázku na zdi, přeci jen můžete osvěžit i podlahu, co třeba jednobarevný koberec? Letos frčí pastelové barvy a přírodní odstíny. Velice trendy je i temně fialová, smaragdově zelená a plastické vzory s třpytivým vláknem.

Kvalitní zpracování

Bunte-Designer-Teppiche-von-Miinu-modernes-design

Koberec jako ozdoba interiéru /

Nejoblíbenější a zároveň i nejvyhledávanější materiály zastupuje vlna, někdy kombinovaná s viskózou, hedvábím či lurexovým vláknem. Syntetické koberce jsou sice levnější, ale na druhou stranu mají nižší odolnost. Kvalita koberce není pouze otázkou použití materiálu, přitom je velmi důležitá i technika zpracování. Větší pevností se vyznačují koberce strojově tkané, ruční práce je ovšem originál. Perské koberce například nemohou být ani strojově vyráběny, neboť se k jejich pletení používá pravá novozélandská a tibetská vlna. Delší životnost mají také koberce spíše smyčkové než řezané. Ať už si vyberete jakýkoliv kousek, nezapomeňte přihlížet k zátěži, jaké bude koberec vystaven a ozdobte si interiér i vy, třeba nějakým pěkným kouskem z exotické dovolené.