Ačkoli nám stále ještě panuje chladná zima, která se velícího žezla s největší pravděpodobností v nejbližších dnech jen tak nepustí, začíná si stále více z vás pohrávat s myšlenkou, jak budou trávit horké dny na čerstvém vzduchu – a to byl impuls pro vytvoření našeho dnešního článku, ve kterém se společně podíváme na možnosti podlahy vhodné pro každou terasu. Máte-li i vy možnost trávit příjemné dny na terase přilehlé u vašeho domu, pak si následující řádky plné rad a inspirace určitě nenechte ujít.

liege-883094_1920

Jaké máte možnosti?

Ještě než se pustíme do přehledu všech možných kandidátů na podlahu na terasu, ujasněme si jednu věc: vždy pro sebe žádejte jen to nejlepší a nenechte se zlákat nízkou cenou nebo jednoduchostí pokládky. Pamatujte, že to děláte pro sebe a pokud se rozhodnete šidit na kvalitě, pak na tom jednoho dne stejně spláčete jen vy…

Vhodné materiály

Následující řádky pro vás mohou být inspirací, mezi kterými materiály a možnostmi můžete při výběru vhodné podlahové krytiny pro vaší terasu vybírat. Věříme, že si dokáže vybrat i ten nejnáročnější z vás.

  • Keramická dlažba

    Jako první zmíníme keramickou dlažbu, pro kterou je zapotřebí mít na terase vhodný podklad, díky kterému se dlažba nebude nikdy zvedat, kroutit ani hýbat. Nevýhodou keramické dlažby je náchylnost k vsáknutí oleje, takže pokud na své terase hodláte grilovat a patříte mezi nešiky, pak vám radíme vybírat raději jinde. Pokud se ale keramická dlažba položí správně, pak vám vydrží i několik let.

  • Dřevo

    Dřevo je bezesporu nejoblíbenější materiál, pro který se rozhodne každý, kdo preferuje přírodní materiály a líbí se mu patina, kterou dřevěná podlaha získává až časem. Je pravda, že dřevo působí elegantně, ovšem má i své nevýhody a to v podobě nutnosti natřít jej speciálními přípravky proti vlhku, plísním a škůdcům, což pro vás znamená jediné – další práci a další investice navíc.

  • Beton

    Jestliže si myslíte, že podlaha z betonu je nudná a nezajímavá, pak se pletete a my vám ihned řekneme proč. V dnešní době si klasický beton můžete nechat potáhnout barevnou vrstvou dle vlastní libosti, díky čemuž máte jedinečnou příležitost přizpůsobit si vzhled podlahové krytiny vaší terasy zcela vašemu gustu a přáním. O odolnosti betonu vás zde jistě nemusíme dlouze přesvědčovat, vydrží totiž opravdu hodně.

Obrázek: pixabay.com