Koupelna bezesporu patří mezi nejvyužívanější místnosti v celé domácnosti, a proto se nelze čemu divit, že se na ní roky pravidelného používání i přes vaší nelibost jednoho dne projeví. Cílem každé svědomité hospodyňky je udržovat její domácnost v naprostém pořádku a čistotě a do této dokonalé představy určitě nepatří zašlé spáry v koupelně, které tomuto interiéru na přitažlivosti dvakrát nepřidávají. Všimli jste si, že právě tato část vaší koupelny zrovna nezáří novotou a chtěli byste s tím něco udělat? Pak se nechte inspirovat dnešním článkem, který vám poradí, jak zašlým spárám opět dodat jejich ztracenou krásu!

mosaic-267283_1920

První parní pomoc

Na čištění spár nejen v koupelně se dají v současné době pořídit speciální parní čističe, se kterými se můžete do čištění spár svědomitě pustit. Nemusíte se bát, že by vlivem vysoké teploty došlo k poškození kachliček, které jsou odolné. Nabídka je více než pestrá a čističe se tak dají pořídit v mnoha provedeních a samozřejmě i cenových variantách – záleží jen na vás, kolik se do tohoto pomocníka rozhodnete investovat.

Rada našich babiček

Naše babičky věděly, jak si v domácnosti poradit s řadou problémů, mezi něž patřili i špinavé a léty zanesené spáry v koupelně. Jestliže se tedy chcete spolehnout na takový postup, na který sázely i naše babičky, pak vám doporučujeme vsadit na obyčejný, leč mnohdy čarovný kypřící prášek v podobě kašičky smíchané ještě s vanilkovým pudinkem a jedlou sodou.

I hrubá síla může někdy pomoci

Jestliže jsou spáry ve vaší koupelně již v takovém stavu, že jim nepomůže nic jiného, nežli kompletní výměna, pak je na čase povolat na pomoc hrubou sílu. Máte-li tedy dostatek odvahy se do tohoto kroku pustit na vlastní pěst, pak se pusťte do odstranění původní spárovací hmoty a tu nahraďte novou. Pak už vám jen doporučíme myslet na prevenci a snažit se předejít tak fatálnímu zašpinění, které by vás po několika letech donutilo tento postup zopakovat.

Obrázek: pixabay.com