ID-10056150Téměř každý, kdo touží po vlastním baráčku, se musí rozhodnout, zdali kupovat domeček nový, zdali zrekonstruovat starý nebo zdali si postavit domeček podle sebe. Pokud vás zajímá, podle jakých aspektů se rozhodovat při zodpovídání této otázky, čtěte dál.

Lidé rozhodující se mezi koupí nového a koupí starého domečku se rozhodují hlavně s ohledem na finance. Člověk s běžným platem kupuje spíše starší nemovitost, neboť si luxus novoty nemůže dovolit. Je to ale rozumné řešení? Staré auto v konečném důsledku taky sežere více peněz než auto nové.

Peníze?

Co se peněz týče, záleží hodně na lokalitě. Pokud se rozhodnete koupit nový dům či parcelu pro stavbu na vesnici, vyjde vás nový domeček nastejno možná lépe než koupě starého ve městě.

Ve velkoměstě si lidé raději kupují nemovitosti starší, protože sehnat parcelu pro stavbu je snad zázrakem, který se naskytne jednou za uherský rok.

Výhody novostavby

Z druhé strany má novostavba své nesporné výhody. Co se výhod souvisejících s financemi týče, do novostaveb nebudete muset vrážet dalších nejméně deset let další peníze. Naopak staré domky budou následující léta pořád jen spotřebovávat.