Skvělým řešením pro malé byty neID-100158295bo málo prostoru ve velkém bytě vždy byly palandy, patrové postele a přidatná patra. Palandy jsou účelným využitím prostoru. Jaká je však pravda? A jaké náležitosti musí byt pro umístění patrové postele splňovat?

Patrové postele či postele s úložným prostorem jsou báječným řešením, jak ušetřit 2 až 4 metry místa navíc. Toto řešení má však i svá negativa. Jaká?

Čísla mluví za vše

Průměrná výška stropů v panelákových bytech, ale i v novějších domech se pohybuje kolem 265 centimetrů. Z druhé strany patrové postele měří zhruba 200 centimetrů. Mezi vrchním patrem a stropem vám tak zůstává přibližného půl metru, což nevytváří dobré podmínky pro váš spánek. Blízko stropu je teplejší vzduch, který se navíc rychle vydýchá. Ať bude patrovka sebebytelnější a sebekvalitnější, neměla by se stát trvalým řešením pro váš spánek.

Jestliže vaše stropy dosahují výšky tři metry a více, můžete si patrovou postel pořídit a užít si kvalitní spánek.

Stylové využití

Pokud si pořídíte palandu, máte několik možností, jak naložit se spodním patrem. Neřeším řešením je využití prostoru na hrací koutek pro děti či pohovku pro dospělé. Zanecháte-li dole pohovku, můžete ji využívat jako gauč a zkrášlit ji množstvím polštářů, a také ji můžete využívat pro přespávání hostů.