Bydlet v malém bytě může být pro někoho skličující a to zvláště pro nedostatek prostoru. Ne každý ale má takové možnosti, aby si mohl dovolit žít v prostorném bytě o rozloze několika desítek metrů čtverečních. Spousta lidí se tedy musí spokojit s tím, co mají – a možná je to i váš případ. Jestliže žijete v malém bytečku a často máte pocit, že na vás působí nepříjemně a jednoduše se zde necítíte dobře, pak si určitě nenechte ujít náš dnešní článek. Zaměřili jsme se v něm na praktické tipy, pomocí kterých se vám podaří alespoň opticky vaše malé bydlení zvětšit. Uvidíte, že vám naše tipy pomohou cítit se i v malém bytě pohodlně a příjemně.

ID-10034653

I na podlaze záleží

Nesejde ani tak na tom, zda má váš malý byteček pouze jednu místnost, nebo má místnosti dvě či snad tři – tak či onak je důležité, aby podlaha byla v celém bytě jednolitá. Ačkoli si to mnoho lidí neuvědomuje a bezhlavě volí do každé místnosti jinou podlahu, skutečnost se má tak, že právě ony pomyslné hranice mezi jednotlivými krytinami prostor v bytě opticky narušují a díky tomu vypadá menší.

Dostatek světla vždy na prvním místě

O magických účincích světla vás jistě nemusíme dlouze přesvědčovat, ovšem i tak se možná vyplatí zmínit, že čím více budete mít ve vašem bytě světla, tím větší, vzdušnější a prostornější se vám bude zdát. Je pravda, že po fyzické stránce mu na centimetrech navíc nepřidáte, ale opticky rozhodně ano. Kromě denního světla si tak v bytě zajistěte i dostatek umělého osvětlení, se kterým si můžete libovolně pohrát.

Pohrajte si s barvami

Dalším výborným pomocníkem v otázce optického zvětšení malého bydlení jsou barvy. Obecně je známo, že zatímco výrazné odstíny prostor zmenšují, světlejší barvy mu naopak dodávají na vzdušnosti a prostornosti. Nemusíte si nutně malovat celý byt čistě na bílo, bohatě postačí, pokud se rozhodnete pro jakýkoli jiný světlý odstín – ať už to bude žlutá, modrá, zelená nebo oranžová.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net